WOŚP 2020. Ile pieniędzy zebrano w Krakowie? Miasto pobiło własny rekord

2020-01-13 14:08
Toruń. 28. Finał WOŚP - kto zagra? Zobacz plan koncertów!
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Toruń. 28. Finał WOŚP - kto zagra? Zobacz plan koncertów!

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W całej Polsce udało się zebrać ponad 115 mln złotych. Jak na tle kraju wypadł Kraków? Tutaj również sypnięto groszem!

12 stycznia ulice całego kraju wypełniły się wolontariuszami. Polacy chętnie zapełniali ich puszki. Do północy już wiadomo było, że rekord z zeszłego roku zostanie pobity. Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdowało się ponad 115 mln złotych.

WOŚP 2020: ile zebrano w Krakowie?

Rekordem może pochwalić się także stolica Małopolski. Jak poinformował z końcem niedzieli sztab WOŚP Kraków na swoim profilu na Facebooku, wolontariusze uzbierali prawie dwa miliony złotych. Liczenie trwa jednak na nadal, więc ta suma z pewnością wzrośnie.

Wrzucił do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 10 tys. zł!

Do takiego wyniku w Krakowie z pewnością przyczynił się jeden ze znanych YouTuberów. Mężczyzna prowadzący program Budda.TV wrzucił do puszki 10 tys. zł! To prawdopodobnie największy jednorazowy datek na WOŚP.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE