Uwaga! Wojewoda małopolski wydał ważne zarządzenie! Wielkie zmiany w walce z koronawirusem

2020-10-11 15:11 nm
Pilne Eska
Autor: Materiały prasowe

W niedzielę, 11 października Wojewoda małopolski wydał ważne zarządzenie dla naszego województwa. To ze względu na wciąż rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19. - Nie ma i nie będzie tolerancji dla nieprzestrzegania zasad związanych z pandemią. Sytuacja wymaga zdecydowanych działań - czytamy w komunikacie. O co dokładnie chodzi? Dowiecie się na ESKA Kraków.

Wojewoda Małopolski wydał zarządzenie w związku z koronawirusem

Wojewoda Małopolski wydał zarządzenie, na mocy którego straże miejskie i gminne zostaną podporządkowane komendantom właściwych terytorialnie jednostek Policji. Oznacza to, że znów zobaczymy na ulicach wspólne patrole policjantów i strażników miejskich/gminnych. Komendanci Policji będą mogli również kierować patrole straży gminnych i miejskich według bieżących potrzeb.

Ta współpraca obejmie w szczególności zadania związane z weryfikacją realizacji nakazów, zakazów i obowiązków dotyczących walki z epidemią. Obostrzenia wynikają z przepisów prawa powszechnie obowiązującego. Każdy zatem musi ich zatem przestrzegać. To dla naszego wspólnego dobra. Dodatkowe kontrole, które będą realizowane przez Policję przy wsparciu straży miejskich i gminnych, służą temu, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W Małopolsce działają 33 straże miejskie/gminne. Do działań wspólnie z Policją przewidziano 364 strażników. W samym Krakowie Policję wesprze 230 strażników miejskich. Polecenie Wojewody Małopolskiego obowiązuje od 12 października br.

Kraków: trwa budowa dwóch zbiorników retencyjnych przy Malinówce, dorzeczu Serafy
Posłuchaj, kiedy lekarz ma obowiązek przyjść do chorego na wizytę domową. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.