plac zabaw

i

Autor: Dominika Baraniec

Wodny plac zabaw w Parku Jordana jest już gotowy. Mieszkańcy jednak z niego nie skorzystają

2020-07-10 17:05

W parku Jordana w Krakowie kończą się prace przy pierwszym wodnym placu zabaw. Amfiteatr i wszystkie urządzenia do zabawy są już gotowe. W tym tygodniu w sadzawce pojawi się też woda. Niestety z wodnego placu zabaw nie będzie można skorzystać w tym roku. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

Urządzenia już są, teraz trwają ostatnie prace w otoczeniu wodnego placu zabaw w parku Jordana. Na przyszły tydzień zaplanowano testy wodotrysków. Rodzice nie muszą się też obawiać o jakość wody. Ta będzie cały czas czyszczona przez specjalne urządzenia.

Urządzenia wodne już zostały zamontowane. Będzie z nich tryskać woda i para. Już niedługo w sadzawce pojawi się woda. Potem ruszą odbiory i wszystko będzie gotowe. Jak widać, trwa jeszcze montaż przebieralni i ławek. Z tyłu, coś dla siebie znajdą dorośli, bo powstała ścieżka zdrowia - mówi Piotr Kempf z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie

W Krakowie zbudowano wodny plac zabaw

Niestety atrakcja w tym roku nie zostanie udostępniona mieszkańcom. Sanepid z powodu pandemii koronawirusa wydał negatywną opinie w sprawie funkcjonowania obiektu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie, bazując zarówno na ww. wytycznych GIS w zakresie braku możliwości zachowania przez licznych odwiedzających i korzystających z ww. atrakcji wodnej dystansu społecznego oraz mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną w kraju negatywnie opiniuje planowane przedsięwzięcie polegające na uruchomieniu Wodnego Placu Zabaw na terenie Parku Jordana w Krakowie w sezonie letnim 2020 - podaje Sanepid.

Wodny plac zabaw powstał, bo to pomysł mieszkańców, którzy zgłosili go do budżetu obywatelskiego. Jak mówią mieszkańcy - to bardzo dobry pomysł, bo dzieci będą gdzie miał spędzać wolny czas, gdy będzie gorąco. Fajne miejsce dla ochłody i do zabawy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE