Mecz Wisła Kraków - Pogoń Szczecin

Autor: JACEK KOZIOŁ/SUPER EXPRESS

Wisła Kraków pokonała przed własną publicznością Koronę Kielce

2020-02-23 22:57

Niezwykła passa Białej Gwiazdy wciąż trwa. Wisła Kraków pokonała przed własną publicznością 2:0 Koronę Kielce. Jest to już 5 wygrana z rzędu piłkarzy z Krakowa. Dzięki zwycięstwu Wisła umocniła się na bezpiecznej pozycji, poza strefą spadkową.

- Ten mecz był bardzo trudny pod względem taktycznym, powiem szczerze, że Korona mocno nas zaskoczyła i zmieniła zupełnie taktykę względem poprzednich meczów. W przerwie pomyśleliśmy o korektach i druga połowa była już pod większą kontrolą - mówi trener Białej Gwiazdy Artur Skowronek.

Jedną z bramek dla Wisły zdobył Aleksander Buksa. Było to już jego trzecie trafienie w tym sezonie. 17-latek po raz pierwszy rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie Białej Gwiazdy. - Ta bramka bardzo różniła się od poprzednich dwóch. Wyskoczyłem zza pleców obrońcy, wyprzedziłem go i taka sytuacyjna piłka z dośrodkowania, więc fajnie, że udało mi się pierwszemu zdążyć do piłki - mówiAleksander Buksa.

W kolejnym spotkaniu Wisła Kraków zagra u siebie z Wisłą Płock. Mecz odbędzie się w sobotę. Początek o godzinie 15.