Radosław Sobolewski

i

Autor: Cyfrasport Radosław Sobolewski

Wisła Kraków podsumowuje obóz przygotowawczy. „Biała Gwiazda” gotowa na ligę?

2023-02-01 8:09

Piłkarze Wisły Kraków zakończyli rekordowo długi, bo aż trzytygodniowy obóz przygotowawczy w tureckiej Antalyi. Zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym wrócili już do Krakowa. Klub pokusił się o pierwsze podsumowanie zakończonego zgrupowania. Czy „Biała Gwiazda” jest gotowa na mecze ligowe?

Obóz przygotowawczy Turcji. Jak wyglądają liczby Wiślaków?

Warto zaznaczyć, że za odpowiednim przygotowaniem piłkarzy stoi nie tylko trener wraz ze swoim sztabem, ale także Socios, którzy postanowili wesprzeć finansowo Wisłę i dofinansować zgrupowanie kwotą 450 tysięcy złotych.

„Biała Gwiazda” podczas zgrupowania w Turcji rozegrała sześć meczów kontrolnych, z których trzy udało się wygrać (Wisła Płock, Szachtar U19, Hebar). Wiślacy odnotowali jedną porażkę (LASK Linz) i dwa remisy (Neftchi Fargona, FC Atyrau).

W obozie przygotowawczym uczestniczyło 30 zawodników Wisły Kraków, którzy trenowali w Antalyi przez 21 dni. Piłkarze Radosława Sobolewskiego zdobyli podczas zgrupowania dziewięć bramek, a stracili pięć.

W Socios Camp wzięło udział dziewięciu absolwentów klubowej akademii, a najskuteczniejszym piłkarzem podczas zgrupowania został Luiz Fernandez, który trzykrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Wyniki Wisły Kraków podczas obozu przygotowawczego:

  • Wisła Kraków 0:0 Neftchi Fargona
  • Wisła Płock 1:5 Wisła Kraków
  • Wisła Kraków 1:0 Szachtar U19
  • Wisła Kraków 1:0 Hebar
  • Wisła Kraków 1:3 LASK Linz
  • Wisła Kraków 1:1 FC Atyrau

Kiedy kolejny mecz Wisły?

„Biała Gwiazda” przed startem rundy wiosennej nie rozegra już meczów sparingowych. Następnym meczem piłkarzy będzie już spotkanie ligowe. W ramach 19. kolejki Fortuna 1. Ligi podopieczni Radosława Sobolewskiego zagrają na własnym boisku z Resovią Rzeszów. Spotkanie zaplanowano na piątek, 10 lutego. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godz. 20:30.

Express Biedrzyckiej - gen. Tomasz DREWNIAK

QUIZ: Jak dobrze znasz Kubackiego, Stocha i Żyłę?

Pytanie 1 z 11
Który ze skoczków jest najstarszy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE