W Krakowie posypały się mandaty. Powodem… nieodpowiednie parkowanie

i

Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie

Na sygnale

Wielkie kontrole w Krakowie. Nie było litości! Posypały się mandaty

2023-03-22 10:05

Kilka dni temu informowaliśmy o akcji „Wystarczy 1 metr” prowadzonej wspólnie przez krakowskie MPK i straż miejską. Mundurowi wraz z kontrolerami sprawdzali, jak parkują kierowcy w stolicy Małopolski. Efekt? Kolejny raz w mieście posypały się mandaty.

Parkowanie wciąż poważnym problemem?

Akcja „Wystarczy 1 metr” prowadzona wspólnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz straż miejską miała przede wszystkim na celu sprawdzanie tego, jak krakowianie parkują w najbardziej newralgicznych dla komunikacji miejscach.

Działania trwały od 13 do 17 marca.

W tym okresie strażnicy miejscy nałożyli 36 mandatów, 12 pouczeń i skierowali 3 wnioski do sądu. Strażnicy miejscy i inspektorzy ruchu MPK największą uwagę zwracali na kierowców samochodów. To właśnie oni byli najczęściej upominani, za brak stosowania się do znaków i przepisów ruchu drogowego – informuje krakowskie MPK.

Podczas trwania akcji upominano także osoby, które w miejscach publicznych spożywały alkohol, śmieciły czy zachowywały się agresywnie.

Przypomnijmy, że strażnicy miejscy i inspektorzy ruchu MPK kontrolowali ulice w centrum miasta. Zwracali szczególną uwagę na to, aby kierowcy samochodów nie blokowali pojazdów komunikacji miejskiej. Dlatego patrole najczęściej pojawiały się na ulicach w ścisłym centrum miasta, gdzie tych blokad jest najwięcej, m.in. na ul. Długiej, Zwierzynieckiej, czy Karmelickiej – dodaje MPK.

Straż miejska i pracownicy komunikacji wciąż przypominają o ważnych zasadach dotyczących parkowania w centrum miasta obok torów tramwajowych. Chodzi o to, aby zawsze pozostawić przynajmniej jeden metr odległości od szyny, co nie doprowadzi do zablokowania tramwaju.

Pętla widmo niczym z Czarnobyla. Opuszczona trasa w Krakowie

QUIZ. Najważniejsze bitwy w dziejach świata. Pytamy tylko o to, kto z kim walczył! Łatwe?

Pytanie 1 z 13
Na start coś banalnego. W 1683 roku w bitwie pod Wiedniem polska armia dowodzona przez Jana III Sobieskiego walczyła z...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE