Wielkie emocje i wielkie nadzieje na puchar. W Krakowie rozpoczynają się siatkarskie ME mężczyzn

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Puchar turniejowy już czeka na zwycięzców.

Wielkie emocje i wielkie nadzieje na puchar. W Krakowie rozpoczynają się siatkarskie ME mężczyzn

2021-09-01 17:08

Po porażce w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich w Tokio są duże oczekiwania dobrego występu. Siatkarska reprezentacja Polski mężczyzn jutro rozpoczyna Mistrzostwa Europy meczem otwarcia z Portugalią na Tauron Arenie Kraków. Zespół twierdzi, że jest zmotywowany i głodny zwycięstwa, ale najbardziej cieszy się z obecności kibiców na trybunach.

Kraków, Katowice i Gdańsk europejskimi stolicami siatkówki. Już jutro ruszają pierwsze rozgrywki w ramach siatkarskich Mistrzostw Europy, których Polska jest współgospodarzem. U nas rozgrywają się mecze w ramach grupy A, w której oprócz Polski jest też Portugalia, Grecja, Ukraina, Belgia i Serbia.

Wiemy jakie wydarzenia miały miejsce w Tokio, jakie były oczekiwania, jakie były plany a finalnie jakim miejscem skończyły się nasze rozgrywki, ale myślę, że zespół, który przepracował zarówno mentalnie jak i fizycznie tę przerwę między Igrzyskami a Mistrzostwami Europy będzie chciał tutaj bardzo dużo udowodnić i będzie sportową klasą - mówi Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk.

W Krakowie odbędzie się pięć meczy fazy grupowej. Mecze jednej ósmej i ćwierćfinałowe w Gdańsku, półfinał i finał w Katowicach. Przyjmujący biało-czerwonych Michał Kubiak mówi, że zespół cieszy się przede wszystkim z kibiców.

Gramy już półtora roku bez kibiców i czas ten trend przełamać. Będziemy się z tym czuć fantastycznie, bo brakuje nam kibiców a w szczególności naszych polskich kibiców. Nie jest tajemnicą, że są najlepsi na świecie - mówi zawodnik.

Zgodnie z przepisami sanitarnymi osoby niezaszczepione przeciwko koronawirusowi mogą zająć maksymalnie 75 procent miejsc.

Pierwsze mecze Mistrzostw rozgrywają się już dzisiaj [01.09] w Finlandii w ramach rozgrywek grupy C oraz w Estonii w ramach grupy D. Finlandia zmierzy się u siebie z Macedonią a w Estonii ichniejsza reprezentacja z Litwą.

Szczegóły turnieju poznał nasz reporter Kuba Paduch:
Łukasz Kaczmarek przed ME siatkarzy: To nie będzie impreza pocieszenia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE