Cracovia wygrywa w Katowicach! Ostatni mecz zdecyduje o awansie do finału

Autor: Cracovia-hokej.pl

Wielkie emocje i dogrywka w Katowicach! Ostatni mecz zdecyduje o awansie do finału

2023-03-19 21:13

W niedzielę, 19 marca hokeiści Comarch Cracovii stanęli przed bardzo trudnym zadaniem w ramach play-offów Polskiej Hokej Ligi. Krakowianie w serii, która toczy się do czterech zwycięskich meczów przegrywali 3:2, ale ostatecznie w Katowicach wyrównali stan rywalizacji. O zwycięstwie "Pasów" w meczu z GKS-em zadecydował złoty gol. Cracovia mecz o awans do finału zagra na własnym lodowisku.

Czy Cracovia wywalczy mistrzostwo Polski?

Hokeiści Comarch Cracovii pozostają w grze toczącej się o mistrzostwo Polski. W półfinale serii play-off „Pasy” walczą z GKS-em Katowice, który broni tytułu mistrza kraju.

Pierwsze spotkanie, które odbyło się 9 marca wygrała Cracovia, ale potem Katowiczanie doprowadzili do remisu. Potem sytuacja powtórzyła się i stan rywalizacji pozostawał remisowy. W piątek, 17 marca GKS wygrał mecz w Krakowie i wyszedł na prowadzenie w serii 3:2.

Niedzielne spotkanie rozgrywane w Katowicach było niezwykle ważne, gdyż decydowało o „być albo nie być” hokeistów z Krakowa w walce o trofeum mistrza Polski. Kibice mają jednak powody do radości – Cracovia wygrała w Katowicach 5:4 i wyrównała stan serii.

Mecz, podobnie jak poprzednie, był niezwykle wyrównany. Krakowianie objęli prowadzenie już na początku spotkania, ale potem hokeiści GKS-u Katowice doprowadzili do remisu. „Pasy” zdobyły potem dwie bramki, które także spotkały się z odpowiedzią obrońców tytułu.

W 46. minucie spotkania GKS objął prowadzenie, ale kilka minut później na tablicy wyników znów widniał remis po trafieniu Alana Łyszczarczyka. W meczu doszło do dogrywki, w której lepsze okazały się „Pasy”. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Patryk Wronka.

Teraz Cracovia musi postawić kropkę nad „i”. Mecz, który zadecyduje o awansie do finału odbędzie się we wtorek, 21 marca w Krakowie.