Cracovia wygrywa w Katowicach! Ostatni mecz zdecyduje o awansie do finału

i

Autor: Cracovia-hokej.pl

Wielkie emocje i dogrywka w Katowicach! Ostatni mecz zdecyduje o awansie do finału

2023-03-19 21:13

W niedzielę, 19 marca hokeiści Comarch Cracovii stanęli przed bardzo trudnym zadaniem w ramach play-offów Polskiej Hokej Ligi. Krakowianie w serii, która toczy się do czterech zwycięskich meczów przegrywali 3:2, ale ostatecznie w Katowicach wyrównali stan rywalizacji. O zwycięstwie "Pasów" w meczu z GKS-em zadecydował złoty gol. Cracovia mecz o awans do finału zagra na własnym lodowisku.

Czy Cracovia wywalczy mistrzostwo Polski?

Hokeiści Comarch Cracovii pozostają w grze toczącej się o mistrzostwo Polski. W półfinale serii play-off „Pasy” walczą z GKS-em Katowice, który broni tytułu mistrza kraju.

Pierwsze spotkanie, które odbyło się 9 marca wygrała Cracovia, ale potem Katowiczanie doprowadzili do remisu. Potem sytuacja powtórzyła się i stan rywalizacji pozostawał remisowy. W piątek, 17 marca GKS wygrał mecz w Krakowie i wyszedł na prowadzenie w serii 3:2.

Niedzielne spotkanie rozgrywane w Katowicach było niezwykle ważne, gdyż decydowało o „być albo nie być” hokeistów z Krakowa w walce o trofeum mistrza Polski. Kibice mają jednak powody do radości – Cracovia wygrała w Katowicach 5:4 i wyrównała stan serii.

Mecz, podobnie jak poprzednie, był niezwykle wyrównany. Krakowianie objęli prowadzenie już na początku spotkania, ale potem hokeiści GKS-u Katowice doprowadzili do remisu. „Pasy” zdobyły potem dwie bramki, które także spotkały się z odpowiedzią obrońców tytułu.

W 46. minucie spotkania GKS objął prowadzenie, ale kilka minut później na tablicy wyników znów widniał remis po trafieniu Alana Łyszczarczyka. W meczu doszło do dogrywki, w której lepsze okazały się „Pasy”. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Patryk Wronka.

Teraz Cracovia musi postawić kropkę nad „i”. Mecz, który zadecyduje o awansie do finału odbędzie się we wtorek, 21 marca w Krakowie.

Wywiad z Tomasem Pekhartem

Pytania z "Milionerów" za największą kasę! Wygrałbyś milion złotych? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE