Wielka radość! Albertiana wróciła po do Teatru Słowackiego

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Twórcy Albertiany razem na scenie.

Wielka radość! "Albertiana" wróciła po do Teatru Słowackiego

2022-03-28 11:27

Gala finałowa powróciła na deski Teatru Słowackiego po dwóch latach. W poniedziałek rano rozpoczął się 22. Festiwal "Albertiana". Impreza organizowana wspólnie przez Fundację Mimo Wszystko oraz Fundację Świętego Brata Alberta stała się faktem dzięki wspólnymi siłom Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskigo oraz Anny Dymnej.

"Jest raźniej, lżej, możemy się uzupełniać i rozdzielać obowiązki". Tak Anna Dymna komentuje powrót do Teatru Słowackiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana". Rok temu impreza odbywała się online ze względu na pandemię koronawirusa. Teraz już nie ma takiej potrzeby.

Bardzo wszyscy czekaliśmy by wreszcie przyjechać od Teatru Słowackiego po dwóch latach pandemii COVID - mówi Anna Dymna.

W podobnym tonie wypowiada się druga strona medalu, czyli Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Przede wszystkim cieszę się, że możemy po dwóch latach wrócić do przepięknego Teatru Słowackiego - mówi.

Na deskach Słowackiego pojawiło się kilkanaście grup artystycznych. Laureatów eliminacji regionalnych, które ze względów bezpieczeństwa w pięciu miastach Polski się nie odbyły. Finał w Teatrze miał miejsce już w sposób całkowicie stacjonarny.

Jak co roku Galę Finałową uświetniła ceremonia wręczenia Medali imienia Świętego Brata Alberta oraz występy gości specjalnych. W tym Susanny Jary, artystki z Ukrainy.

Kamil Czeszel - zwycięzca debiutów: niepełnosprawność mi nie przeszkadza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE