Policja

i

Autor: policja.gov.pl

Wiadomości

Prokuratura zatrzymała kobietę podejrzaną o zabójstwo 50-latka w Węglówce. Grozi jej do 25 lat więzienia

2023-11-29 13:50

W poniedziałek, 27 września na terenie Węglówki (gmina Wiśniowa) w powiecie myślenickim znaleziono ciało mężczyzny. Oględziny zwłok wykazały udział osób trzecich. Prokuratura zatrzymała podejrzaną o popełnienie przestępstwa kobietę. Czynności procesowe w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myślenicach.

Węglówka. Zatrzymano kobietę podejrzaną o zabójstwo 50-latka

W jednym z budynków mieszkalnych na terenie Węglówki znaleziono w poniedziałek, 27 listopada ciało 50-letniego mężczyzny. Prokurator Janusz Kowalski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie, w rozmowie z nami przyznał, że obrażenia wskazały na udział osób trzecich. Prokuratura ustaliła już osobę podejrzaną o popełnienie tego czynu.

Na miejscu zdarzenia wykonano czynności procesowe, w tym oględziny miejsca zdarzenia. Zatrzymanej kobiecie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 kk. Sąd Rejonowy w Myślenicach uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Z uwagi na dobro postępowania nie jest możliwe udzielenie bardziej szczegółowych informacji o sprawie - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie w rozmowie z nami.

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach prowadzi dalsze dochodzenie

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Myślenicach. Zatrzymanej kobiecie grozi kara pozbawienia wolności od 8 do 25 lat.

Kuriozum na drodze w Zakopanem. Pijany wjechał w ogrodzenie, na pomoc wezwał pijanego

Karolina B. prawomocnie skazana. Sąd obniżył wyrok za zabójstwo Igora