Kraków Swoszowice

i

Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe

Ważne zmiany na kolei. Mieszkańcy Złocienia odetchną z ulgą

2021-11-04 22:00

Od 7.11 spore zmiany na kolei. Wraz z nowym rozkładem jazdy na pasażerów czeka kilka nowości. Kluczowe to udostępnienie dwóch przystanków - w Swoszowicach i Złocieniu.

Dzięki temu ostatniemu, mieszkańcy tej okolicy, będącej do tej pory komunikacyjną pustynią zyskają dogodne połączenie z centrum miasta. 

Dojazd pociągiem do centrum miasta z przystanku Kraków Złocień będzie zajmował od 18 - 20 minut. To czas, który trudno osiągnąć innymi środkami lokomocji jeśli chodzi o to osiedle - wyjaśnia Piotr Hamarnik z PKP Polskich Linii Kolejowych. 

Okoliczni mieszkańcy przyznają, że wydostanie się ze Złocienia nie należy do najłatwiejszych. 

Autobusy to dwa na godzinę jeżdżą. Z autobusami bywa różnie, czasami się potrafią spóźnić 15 minut. Korki są olbrzymie, nie raz po południu trzeba 40-50 minut, żeby dostać się do domu. Przejazd przez Rybitwy jest tragiczny, rano po godz. 7.00 korki są ogromne - mówią. 

To nie koniec zmian dla pasażerów. Już od 8.11 korzystający z Kolei Małopolskich, za bilet kupiony u konduktora będą mogli zapłacić kartą, co dotychczas było niemożliwe. 

Poradnik Zdrowie: odżywianie kryzysowe

Czy to zapalenie zatok?

Pytanie 1 z 8
Czy czujesz nieprzyjemny ucisk w okolicach twarzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE