78. Krakowska Lekcja Śpiewania na Rynku Głównym

i

Autor: Bartłomiej Plewnia

"Warszawa dymi, Kraków śpiewa". Tak w Krakowie świętowali niepodległość

2021-11-12 12:11

Wspólnym śpiewaniem na Rynku Głównym krakowianie świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy Sukiennicach odbyła się 78. Krakowska Lekcja Śpiewania. Uczestnicy dostali śpiewniki, teksty patriotycznych pieśni wyświetlano też na wielkim telebimie przy wieży ratuszowej.

78. edycja Krakowskiej Lekcji Śpiewania odbyła się pod hasłem "Droga Niepodległości". Podczas koncertu z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i śpiewającej publiczności zabrzmiały pieśni związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Starajmy się przynajmniej, bo kiedy jest takie zacietrzewienie, które powoduje, że Warszawa dymi, a Kraków śpiewa, to może lepiej naśladować Kraków. To będzie coś, co będzie nam się będzie generalnie bardziej opłacać - mówił dyrektor organizującej wydarzenie Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański.

Lekcja śpiewania odbyła się w ścisłym reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi, obowiązującymi dla tego typu imprez. Śpiewnik w wersji elektronicznej tradycyjnie można znaleźć na stronie internetowej bibliotekapiosenki.pl.

Krakowianie śpiewająco w Święto Niepodległości. Posłuchaj naszej relacji z 78. Krakowskiej Lekcji Śpiewania:
Alicja z elektryzującym koncertem w ESKA Live