Co Kraków przygotował dla zakochanych na Walentynki? Atrakcji nie braknie!

2020-02-14 9:30 NM
Walentynki 2020 w Krakowie. Ulicami miasta przejedzie specjalny tramwaj
Autor: MPK SA w Krakowie

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami! Kraków dla zakochanych przygotował specjalne atrakcje. Co wybrać zamiast romantycznej kolacji przy świecach? Podpowiadamy!

Jedni sobie chwalą ten dzień, inni tego "święta" nienawidzą. Mowa oczywiście o Walentynkach. 14 lutego kina, kawiarnie, czy restauracje wprost przepełnione są zakochanymi parami, które celebrują swoje uczucie. A co jeśli marzy nam się oryginalne spędzenie tego dnia? Z pomocą przychodzi miasto Kraków!

Walentynki 2020 w Krakowie: można zdobyć budkę lęgową

14 lutego w samo południe na Placu Wszystkich Świętych będzie można odebrać budkę lęgową dla ptaków. Ekologiczny wyrób powstał z materiałów z odzysku. Mieszkańców ofiarować je będą przedstawiciele MPO Kraków i Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka. Do rozdania będzie 1000 budek.

Wszystko w ramach kolejnej edycji, która jest organizowana nie tylko z miłości do ludzi, ale i środowiska, bo wszystkie budki powstały z materiałów z odzysku, zebranych przez MPO – zaznacza Waldemar Domański, współorganizator akcji.

Walentynki 2020 w Krakowie: wskocz do zakochanego tramwaju!

To nie wszystko! O godzinie 15 na ulice Krakowa wyjedzie specjalny walentynkowy tramwaj! Wyruszy on z pętli w Podgórzu, a następnie przejedzie ulicami: Kapelanka, Monte Cassino, Dietla i Starowiślną do centrum miasta. Do zakochanego tramwaju będzie można wsiąść do godziny 19. Będzie on kursować wokół Plant, a przejazd nim jest bezpłatny.

Walentynki 2020 w Krakowie: podziwiaj panoramę miasta z dużej wysokości

A może by tak spojrzeć na wszystko z góry? Pod Hotelem Forum działa Diabelski Młyn. Przejażdżka nim, szczególnie o zachodzie słońca z pewnością będzie czymś niezapomnianym! Czy może być coś bardziej romantycznego?

Jeśli nie zdążycie w Walentynki, to nic straconego! Diabelski Młyn najprawdopodobniej będzie pod Forum do maja. Bilet normalny kosztuje 30 zł, ulgowy (dla dzieci do lat 8) - 20 zł. Maluchy do drugiego roku życia wchodzą za darmo. Diabelski młyn czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 21:00 oraz soboty i niedziele od 11:00 do 22:00.