W tych zawodach o pracę w Krakowie nietrudno

2020-01-27 9:30
Piekarz / cukiernik
Autor: liveinlondon / CC0 / pixabay.com Piekarz / cukiernik

Cukiernicy, kucharze i lekarze - to tych pracowników najbardziej brakuje w Krakowie. W całym województwie jest aż 35 deficytowych profesji. To wynik tegorocznego barometru zawodów. Badanie ma na celu określenie sytuacji na rynku pracy.

Poszukiwani są również kierownicy budowlani, kierowcy, mechanicy samochodowi, elektrycy, ale także krawcy. Obserwujemy też ogromne zainteresowanie profesjonalistami, którzy będą się opiekować osobami starszymi i schorowanymi - mówi Michał Drewnicki z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Badanie wykazało, że na rynku pracy jest zbyt wiele filozofów, historyków czy politologów.

Głównym wnioskiem z tegorocznego barometru jest to, że warto wybrać szkołę zawodową. W ostatnich latach uczniowie chętniej decydują się na szkołę średnią, a widać, że to absolwenci szkół zawodowych i techników mają większą szansę na dobrze płatną pracę - dodaj Michał Drewnicki. 

Poziom bezrobocia w Małopolsce wynosi około 4%. W samym Krakowie ten procent jest jeszcze mniejszy.

Tematem zajął się Łukasz Miłoszewski.

W Krakowie po raz pierwszy odbyły się Igrzyska Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnością [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE