W tych krajach Unii Europejskiej drogi są najbezpieczniejsze. Na którym miejscu jest Polska?

2023-03-15 8:00

O złym stanie bezpieczeństwa na polskich drogach mówi się już od dawna mimo faktu, że liczba ofiar śmiertelnych wypadków maleje z roku na rok. Jak wygląda sytuacja w Polsce na tle Unii Europejskiej? Które kraje mają najbezpieczniejsze drogi w Europie? Sprawdźcie w naszym materiale.

Gdzie jest najbezpieczniej w Europie?

Dane dotyczące bezpieczeństwa drogowego za 2022 rok podała Komisja Europejska. Przedstawiają one liczbę ofiar śmiertelnych wypadków drogowych na milion mieszkańców w Unii Europejskiej. Jak w tym zestawieniu wypadła Polska?

W zestawieniu jest też… Małopolska.

Nieco zaskakującym faktem jest umieszczenie przez policję w rankingu województwa małopolskiego. Okazuje się, że region ten jest najbezpieczniejszy w Polsce i jednym z najbezpieczniejszych w całej Europie, gdyż na milion mieszkańców liczba ofiar śmiertelnych wypadków wyniosła 30.

Michał Cichy typuje walkę Denis Załęcki - Don Kasjo: Stawiam na...

QUIZ: Jak dobrze znasz piosenki z polskich seriali lat 70.?

Pytanie 1 z 8
1. Piosenkę z "Czterech Pancernych i Psa" śpiewał...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE