"W tej sytuacji kierowca powinien...?" Skrzyżowanie pod Krakowem to hit internetu! [ZDJĘCIA]

2021-04-22 13:22 nm

Nie, nie jest to fotomontaż. Na taką sygnalizację świetlną trafił jeden z mieszkańców Krakowa. Zdjęcie umieścił w sieci, a to wywołało bardzo dużo emocji. Na wyjątkową sygnalizację można trafić tuż obok budowy północnej obwodnicy Krakowa. Co w tej sytuacji powinien zrobić kierowca?

Znajomość przepisów ruchu drogowego to jedna z postaw do prowadzenia samochodu. Dzięki nim powinniśmy poprawnie poruszać się na jezdni oraz nie stwarzać zagrożenia dla innych osób. Oczywiście wszystko wychodzi w praktyce. Czasem nawet najlepsi kierowcy "dają się zaskoczyć". I co ważne, na drodze nie jesteśmy. Inny kierowca również może być dla nas zaskoczeniem.

Raport z anteny 22.04, godz.10

Co jednak jeśli sygnalizacja świetlna, na którą napotkamy się na drodze, wzbudza nasze wątpliwości? Zdjęciami jednej z nich podzielił się z nami czytelnik. Widać na nich, że kierowcy jednocześnie mają czerwone światło oraz zieloną strzałkę. Fotografie szybko obiegły sieć i wzbudziły sporo emocji.

W tej sytuacji kierujący pojazdem powinien:

  • iść do okulisty
  • odświeżyć przepisy drogowe dział sygnalizacja
  • skonsultować się z fachowcem bądź majstrem - piszą internauci w komentarzach pod postami na jednej z krakowskich grup.

Dodajmy, że opisywana sygnalizacja znajduje się niedaleko budowy północnej obwodnicy Krakowa w Dziekanowicach.