W Tatrach przybywa śniegu. Ogłoszono II stopień zagrożenia lawinowego

i

Autor: Kamery TOPR W Tatrach przybywa śniegu. Ogłoszono II stopień zagrożenia lawinowego

W Tatrach przybywa śniegu. Ogłoszono II stopień zagrożenia lawinowego

2021-12-20 14:19

W Tatrach intensywnie pada śnieg. W poniedziałek na szczycie Kasprowego Wierchu leżało już 70 cm białego puchu, a temperatura spadła tam do minus 11 st. C. Wysoko w górach obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego.

Warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są bardzo trudne. Szlaki przysypane są świeżą warstwą śniegu i w wielu miejscach występują głębokie zaspy, utworzone przez wiatr. Większość szlaków powyżej górnej granicy lasu jest nieprzetarta i ich przebieg jest niewidoczny. Odradzamy wędrówek powyżej górnej granicy lasu – informuje Tatrzański Park Narodowy (TPN).

Wystawa „Przedmioty” w Muzeum Narodowym w Krakowie

Na niżej położonych szlakach i niektórych drogach dojściowych do schronisk również zalega śnieg. Mimo intensywnych opadów w Tatrach nie ma jeszcze warunków do uprawiania narciarstwa. Do uprawiania narciarstwa w TPN potrzebna jest odpowiednio gruba pokrywa śnieżna, która zabezpieczy roślinność oraz przykryje skały.

TPN apeluje o niewchodzenie na tafle tatrzańskich jezior i stawów. Lód w wielu miejscach jest cienki i może się załamać.(PAP)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE