Smog

i

Autor: Pixaby

W Metropolii Krakowskiej zostanie wprowadzony stan klęski żywiołowej? Wszystko przez smog

2020-01-28 15:07

Mieszkańcy Krakowa oraz okolicznych miejscowości domagają się wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na obszarach, które zamieszkują. Pismo w tej sprawie do wojewody małopolskiego i marszałka województwa wystosował Skawiński Alarm Smogowy.

W związku z utrzymującym się katastrofalnym stanem jakości powietrza występującym wskutek spotęgowania destrukcyjnego wpływu niskiej emisji z pyłowych, przestarzałych palenisk domowych na terenie wszystkich gmin ościennych Krakowa, przez utrzymujące się niekorzystne zjawiska naturalne, tj., inwersję temperatur i brak wiatru, zgodnie z art. 232 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, wnosimy o niezwłoczne ogłoszenie stanu klęski żywiołowej - klęski SMOGU - na terenie gmin ościennych Krakowa - czytamy we wniosku Skawińskiego Alarmu Smogowego.

SAS apeluje o podjęcie działań, dzięki którym miałoby poprawić się życie mieszkańców metropolii krakowskiej. Prócz osób żyjących w stolicy Małopolski chodzi jeszcze o tych z Gmin: Czernichów, Niepołomice, Skawina, Wieliczka i Zabierzów. To w ich imieniu pismo złożył SAS.

Skawiński Alarm Smogowy wniosek opublikował na swoim profilu na Facebooku. Uważa, że smog spełnia założenia Konstytucji o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej. Według SAS-u trzeba zorganizować spotkanie, na którym miałyby się pojawić władze Krakowa oraz ościennych gmin. Powinny one podjąć wspólne działanie.

Prosimy, wnosimy i apelujemy o podjęcie niezwłocznych, efektywnych i skutecznych działań w celu zapobieżenia negatywnym skutkom klęski żywiołowej SMOGU dla zdrowia i życia naszego oraz naszych dzieci - czytamy w poście Skawińskiego Alarmu Smogowego.

W Krakowie po raz pierwszy odbyły się Igrzyska Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnością [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE