W Małopolsce wprowadzono II stopień alarmowy BRAVO! Co to oznacza?

2020-01-23 8:00
Ważne info
Autor: Materiały prasowe

Od północy w całej Polsce obowiązuje pierwszy stopień alarmowy ALFA. W Małopolsce natomiast drugi BRAVO. Ich ogłoszenie jest związane z 75. rocznicą wyzwolenia byłego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau. Co to oznacza dla mieszkańców?

Stopnie alarmowe są wprowadzane zapobiegawczo w przypadku możliwości zagrożenia atakiem terrorystycznym. W czasie ich trwania służby zachowują większą czujność. Wprowadzony drugi stopień alarmowy BRAVO w Małopolsce jest związany z 75-leciem wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. W wydarzeniu weźmie udział ponad 50 zagranicznych delegacji z całego kraju. O jego ogłoszeniu zdecydował premier Mateusz Morawiecki. Wprowadzony alarm na terenie całego kraju obowiązuje od północy 23 stycznia do godziny 23:59 w środę 29 stycznia.

Każdy z nas również powinien mieć oczy szeroko otwarte. Należy zwracać uwagę na pozostawione w miejscach publicznych pakunki, bagaże lub inne przedmioty. Istotne są również porzucone i źle zaparkowane samochody oraz dziwnie zachowujące się osoby. W przypadku takiej sytuacji trzeba poinformować policję.

Wcześniej takie alarmy obowiązywały np. podczas Światowych Dni Młodzieży, czy szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

W Krakowie po raz pierwszy odbyły się Igrzyska Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnością [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE