W Krakowie rusza projekt "Lodówki pełne dobra". Na czym będzie polegać?

2021-09-23 22:17
Lodówka pena dobra
Autor: Kuba Kusy

W trzech lokalizacjach, przy ośrodkach wsparcia Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej zlokalizowane zostały specjalne chłodziarki. Trafi do nich żywność dla najbardziej potrzebujących.

Inicjatorami akcji są wolontariusze Polski 2050, którzy w tej sprawie zwrócili się do miejskich radnych. Po ich interpelacji miasto postanowiło zrealizować pilotaż. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o "lodówkach pełnych dobra"

"Lodówka pełna dobra" to takie miejsce, do którego każda osoba, której coś w lodówce zalega, wie, że nie może przejeść, że się zmarnuje może zanieść i podzielić się tym, co ma - mówi Karolina Górnisiewicz, koordynatorka akcji z Polski 2050. 

O tym, co powinno trafiać do lodówek tłumaczy Barbara Susuł z Miejskiego  Dziennego Domu Pomocy Społecznej, który odpowiada za wdrożenie programu w życie.

Zostawiamy żywność przed terminem ważności, dobrze, by było, gdyby była oryginalnie zapakowana w opakowania sklepowe, jeżeli to żywność wyprodukowana w domu, to powinna być opisana, z datą sporządzenia, dobrze byłoby, gdyby zaznaczony był skład - wylicza. 

Według szacunków W Polsce co roku wyrzuca się blisko 5 mln ton żywności.

Gang młodocianych wandali zdemolował park miejski

Czy twoja córka wkracza w wiek dojrzewania?

Pytanie 1 z 9
Ile lat ma twoja córka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE