Igrzyska osób z niepełnosprawnościami

i

Autor: Wikimedia

W Krakowie odbędą się Igrzyska dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną

2022-07-14 8:52

Dziewiętnaście państw, dziewięć dyscyplin i sześć dni zmagań - drugie Letnie Igrzyska Europejskie Virtus dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną zagoszczą w Krakowie.

Letnie Igrzyska Europejskie Virtus z udziałem sportowców z niepełnosprawnością to impreza o krótkim rodowodzie. Poprzednia, a zarazem pierwsza edycja odbyła się w Paryżu, druga zaś zostanie zorganizowana w Krakowie.

Mamy trzy kategorie osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pierwsza to zawodnicy z lekką niepełnosprawnością, dalej uczestnicy z zespołem Downa i - w tym roku po raz pierwszy - sportowcy z autyzmem - mówił Dariusz Mosakowski, prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem.

Wśród rywalizujących nie zabraknie gwiazd swoich sportów, polskich medalistów ubiegłorocznych igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Igrzyska rozpoczną się 17 lipca o godzinie osiemnastej. Wtedy odbędzie się ceremonia otwarcia na stadionie WKSu Wawel.

Czyli Barbara Bieganowska-Zając, która zdobyła złoty medal na tysiąc pięćset metrów, i Karolina Kucharczyk, która zdobyła taki sam krążek w skoku w dal, bijąc jednocześnie rekord olimpijski. Do rekordu świata zabrakło jej - bodaj - dwóch centymetrów.

QUIZ: Gwiazdy polskiego sportu w PRL-u. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Podejrzewano, że Irena Kirszenstein-Szewińska naprawdę była:
Garri Kasparow o tym czy rosyjscy sportowcy powinni startować w międzynarodowych turniejach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE