W Krakowie do pracy poszukują hejnalisty. To jedyny taki etat w Polsce. Wymagania mogą zaskoczyć!

2020-12-28 15:12
Kraków: HEJNALISTA potrzebny od zaraz! Sprawdź, czy spełniasz kryteria
Autor: Pixabay.com

W Krakowie pojawiła się interesująca oferta pracy. Stolica Małopolski potrzebuje nowego hejnalisty! Miejsce pracy: Wieża Bazyliki Mariackiej. Wymiar pracy: 24 godziny. Wymagania? Te mogą mocno zaskoczyć! Test na lęk wysokości to nie wszystko!

Hejnał w Krakowie ktoś grać musi. Charakterystyczny dźwięk, który rozbrzmiewa z wieży Bazyliki Mariackiej na Rynku Głównym, zna chyba każdy. Właśnie zwolniło się miejsce i poszukiwany jest hejnalista. Piękne widoki gwarantowane, ale jest też sporo wymagań. O niektórych z nich nawet nikt z was by nie pomyślał!

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?

Hejnalista w Krakowie będzie pracować na pełen etat w trybie zmianowym. Jego obowiązkiem jest odgrywanie melodii o każdej pełnej godzinie przez całą dobę na cztery strony świata! Po tym hejnalistę czeka 48 godzin odpoczynku.

To jednak jeszcze nie wszystko. Do zadań hejnalisty należeć też będzie odgrywanie innych melodii, w tym religijnych. Dodatkowo musi on przyjmować wycieczki czy dziennikarzy. Konieczna jest więc znajomość historii. Co jeszcze? Istotne jest również to, by kandydat był strażakiem! A jak wyglądają etapy rekrutacji?

Etapy obejmują sprawdzian z umiejętności gry na trąbce, test sprawności fizycznej, próbę wydolnościową, podciąganie na drążku, bieg po kopercie oraz test lęku wysokości - mówi Bartłomiej Rosiek z komendy miejskiej państwowej straży pożarnej w Krakowie.

Aplikować na stanowisko hejnalisty można do 5 stycznia 2021 roku. Trzeba złożyć trzy istotne dokumenty: podanie, życiorys oraz oświadczenie o spełnieniu kryteriów ustawowych. Szczegóły znajdziecie na stronie rządowej.

Posłuchaj o fryzurach do spania, i dowiedz się, co zrobić, aby rano włosy ładnie wyglądały. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE