W Krakowie będzie kino samochodowe! To część kampanii "Bądź turystą w swoim mieście"

2020-04-28 7:34
W Krakowie będzie kino samochodowe! To część kampanii Bądź turystą w swoim mieście
Autor: GoToVan Kino samochodowe już nie tylko przy Reymonta! Na seanse zaprasza też TAURON Arena

„Bądź turystą w swoim mieście!” – pod tym hasłem Kraków chce wesprzeć lokalny rynek turystyczny, który ucierpiał przez pandemię. W planach jest między innymi kino samochodowe.

Władze miasta zachęcają mieszkańców do odkrycia piękna Krakowa i do zostania „turystą lokalnym”. Kampania społeczna podzielona jest na trzy obszary: „wydarzenia otwarte”, warsztaty oraz dzielenie się zdjęciami i filmikami. To m.in. spacery literackie, kina samochodowe czy pikniki, ale również nauka gotowania i promowanie Krakowa w sieci przy użyciu hashtaga #zwiedzajkrakow.

By móc odbudować rynek turystyczny w Krakowie, musimy zacząć skupiać się na nowej koncepcji, zmieniając myślenie o tym, kim jest turysta w Krakowie – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Władze miasta zaznaczają, że wszystkie wydarzenia mają odbywać się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Spotkania mają być prowadzone przez profesjonalnych przewodników czy artystów, ale też aktywistów i entuzjastów. Ma to być sposób na uruchomienie lokalnej gospodarki.

Ponad 10 procent mieszkańców Krakowa opiera swój biznes o usługi turystyczne. Zależy nam, żeby pokazać piękno Krakowa na nowo. Chcemy pobudzić lokalną gospodarkę i włączyć Krakowian w proces przywracania miastu miana turystycznej stolicy Polski” - komentuje Michał Zalewski z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Przedsiębiorcy, aktywiści i inni mieszkańcy Krakowa, którzy chcą włączyć się w akcję, mogą zgłaszać się w Krakowskim Biurze Festiwalowym do końca kwietnia.

Apel o odwołanie igrzysk europejskich w Krakowie. Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:
Wirtualne podróżowanie: zamki Małopolski warte odwiedzenia po pandemii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE