W hali EXPO ruszyły 24. Międzynarodowe Targi Książki

2021-10-14 17:50
W hali EXPO ruszyły 24. Międzynarodowe Targi Książki
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA W halach EXPO było mniej ludzi niż zwykle jest na Targach Książki.

Zainteresowanie czytelników mniejsze niż w poprzednich edycjach, ale halę EXPO i tak nawiedziły w czwartek tłumy. Tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki odbywają się pod hasłem "człowiek żyje zmianą". Jedną z tych zmian jest pandemia koronawirusa, która sprawiła, że w ubiegłym roku Targów nie było, a w tym roku są zarówno w wersji online jak i stacjonarnie.

300 wystawców z Polski i zagranicy czeka na chętnych w krakowskiej Hali EXPO. W czwartek ruszyły bowiem 24. Międzynarodowe Targi Książki. Z powodu pandemii koronawirusa targi odbywają się jednocześnie stacjonarnie oraz online. Pierwszego dnia zwiedzających było zdecydowanie mniej niż w latach poprzednich, ale ci, którzy przyszli, byli zadowoleni.

Jestem pierwszy raz i nie do końca wiedziałam czego mogę się spodziewać, ale jest bardzo fajnie, wrażenia są bardzo pozytywne i na pewno tu wrócę - mówi jedna odwiedzająca - przychodzimy tu razem z synkiem, w sumie trochę dla niego, żeby pokazać mu kulturę książek, żeby mógł je sobie obejrzeć - dodaje inna.

Jednym z głównym motywów tegorocznych Targów Książki jest świat Fantastyki. Spotkania z czytelnikami zapowiedzieli między innymi Mateusz Rogalski, Aneta Jadowska, Jacek Komuda i Andrzej Pillipiuk. W sobotę poznamy laureatów plebiscytu "Fantastyczne zakończenie roku". Targi Książki potrwają do niedzieli.

Targi Antycovidowe w Expo Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE