Uwaga na zmianę pogody! Nadciąga wir niżowy Gurdun. Będzie padać i mocno wiać

2020-05-22 15:57 NM
Uwaga na zmianę pogody! Nadciąga wir niżowy Gurdun. Będzie padać i mocno wiać
Autor: Pixaby Uwaga na zmianę pogody! Nadciąga wir niżowy Gurdun. Będzie padać i mocno wiać

Wir niżowy Gurdun pojawi się w naszym kraju już w ten weekend. Czym jest i czego możemy się spodziewać? Niestety nie będą to dobre informacje. Więcej dowiecie się na krakow.eska.pl.

Wiele osób liczyło na ciepły i słoneczny maj. Tymczasem w miesiącu mieliśmy sporo dni z opadami oraz umiarkowaną temperaturą. Oczywiście ma to również swoje plusy. Już w kwietniu mówiło się, że mamy suszę i opady deszczu są bardzo potrzebne.

Wyż niżowy Gurdun: czym jest?

W ciągu ostatnich dni mogliśmy cieszyć się słońcem. Niestety nie mamy dobrych informacji. Według synoptyków do Polski zbliża się wir niżowy Gurdun. Przyniesie on ze sobą mocną zmianę pogody. W ciągu kolejnych dni możemy spodziewać się burz oraz porywistych wiatrów. Temperatura również nie będzie nas rozpieszczać.

Wyż niżowy Gurdun. Jaka pogoda w piątek, 22 maja?

Zmiany aury odczujemy już w piątek. W całym kraju będzie dużo chmur, jednak będzie zza nich wychodzić słońce. Zacznie też mocniej wiać. Na północnym-wschodzie kraju spodziewane są przymrozki.

Wyż niżowy Gurdun. Jaka pogoda w weekend?

Ci, którzy planowali wycieczki i spacery w weekend, częściowo będą musieli z nich zrezygnować lub wyposażyć się w kurtkę przeciwdeszczową i parasol. W sobotę w całym kraju spodziewane są przelotne opady deszczu. Będzie też zimniej niż w piątek. W Małopolsce możemy spodziewać się maksymalnie 16 stopni.

W niedzielę natomiast pogoda jeszcze się pogorszy. Znów będzie padać, w niektórych miejscach intensywnie. W Małopolsce prognozuje się opady i temperaturę około 13 stopni.

Wyż niżowy Gurdun. Jaka pogoda w przyszłym tygodniu?

Synoptycy prognozują, że podobna pogoda utrzyma się także na początku przyszłego tygodnia. Nadal będzie przelotnie padać, a temperatura wyniesie od 14 do 17 stopni. Będzie również silnie wiać. Wiatr może osiągnąć nawet 80km/h.

Posłuchaj, i poznaj cztery proste ćwiczenia, które pomogą odreagować stres. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym