Unsound 2020 w sieci. Będzie koncert muzyki do snu i ścieżka dźwiękowa do spaceru

2020-09-24 19:45 BP
Unsound 2020 odbędzie się w dniach 1-11 października
Autor: Unsound

Sześciogodzinny koncert do snu, ścieżka dźwiękowa ze wskazówkami do spaceru i gra online z wirtualnymi koncertami. Festiwal muzyczny Unsound Kraków 2020 w tym roku odbędzie się w Internecie.

Dla organizatorów pandemia koronawirusa to nie do końca przeszkoda, ale także szansa. W warunkach pandemii chcą wykorzystać potęgę Internetu, by zbliżyć do siebie uczestników imprezy z całego świata.

- Koncert muzyki do spania "Infinity o'clock", czyli "Godzina nieskończoność". Sama ta warstwa muzyczna i wizualna będzie trwała 6 godzin, ale będzie następnie powtarzana, tak, by osoby w różnych miejscach na świecie mogły spać bądź medytować wspólnie - mówi dyrektorka wykonawcza Unsoundu Gosia Płysa.

Jedną z atrakcji ma być również gra online stworzona przez artystów z Tajwanu. Dzięki aplikacji uczestnicy festiwalu wezmą udział w wirtualnych koncertach.

- Ludzie mogą wejść do wirtualnego świata, w których czeka na nich sześć godzin muzyki z Tajwanu i innych części Azji. Muzycy będą w środku tej wirtualnej przestrzeni, będzie można wchodzić i wychodzić wedle upodobań - zapowiada dyrektor artystyczny festiwalu Mat Shulz.

Atrakcji będzie więcej. W ramach Unsoundu dla odbiorców dostępny będzie plik dźwiękowy z nagranymi instrukcjami, które powinno się wykonać na spacerze w dowolnym miejscu na świecie. Wystarczy mieć ze sobą słuchawki i ściągnąć na swojego smartfona utwór, w którym artyści przekazują uniwersalne instrukcje dotyczące tego, gdzie powinniśmy spojrzeć czy w którą stronę się wybrać. 

- To będzie takie doświadczenie, które będzie interaktywną formą połączenia się artystów ze słuchaczami i słuchaczkami na całym świecie i zwrócenia uwagi na warstwę dźwiękową i nasze otoczenie w sposób, który będzie ciekawy. Przypuszczam, że będzie to dość absurdalne przez moment, ale też może nam pomóc dostrzec rzeczywistość wokół nas - dodaje Gosia Płysa.

Inna interaktywna wycieczka zorganizowana zostanie w ramach Unsound na krakowskim Kazimierzu - historię dawnej żydowskiej dzielnicy będzie można obejrzeć z ekranu własnego komputera. Tegoroczny Unsound potrwa od 1 do 11 października. Większość wydarzeń jest darmowych, jednak organizatorzy proszą o wsparcie. Pieniądze, jakie trafią na konto twórców festiwalu, zostaną rozdzielone pomiędzy występujących w trakcie wydarzenia artystów. Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji Unsound znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu.

Instalacja artystyczna w Krakowie, która ma przypominać o zachowaniu dystansu w czasie pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.