Uniwersytet Jagielloński wkrótce rozpocznie inwestycję za prawie 270 milionów złotych

2021-10-21 16:40
Uniwersytet Jagielloński wkrótce rozpocznie inwestycję za prawie 270 milionów złotych
Autor: Uniwersytet Jagielloński Tak w zamyśle ma wyglądać plan przyszłego kampusu medycznego.

Dwa nowe budynki przy Szpitalu Uniwersyteckim wyznaczają pierwszy etap ogromnej inwestycji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kampus medyczny Collegium Medicum to nowoczesne podejście w projektowaniu zaplecza usługowo-dydaktycznego dla zarówno pracowników i studentów uczelni jak i przyszłych ich pacjentów.

Generalny wykonawca wybrany, teraz czas na projekt. Uniwersytet Jagielloński wkrótce ruszy z budową nowego kampusu medycznego Collegium Medicum. Pierwszy etap inwestycji kosztuje prawie 270 milionów złotych. To co już jest to budynki naukowe Wydziału Farmacji, budynek biblioteki medycznej i budynek zaawansowanych technik symulacyjnych.

To co planujemy dodać, to w najbliższym czasie bardzo nowoczesny budynek laboratoryjno-badawczy, budynki dydaktyczne i budynek biurowy dla kadry badawczej. W dalszej kolejności jeszcze budynki administracyjne, budynki infrastruktury - mówi członek zespołu projektowego kampusu Profesor Rafał Olszanecki.

Kampus będzie powstawał przy ulicach Kostaneckiego, Medycznej, Obronnej i Badurskiego. Pierwszy etap to dwa nowe budynki.

Oba te budynki sumarycznie będą miały blisko 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Powstaną tam bardzo nowoczesna laboratoria core-owe. To będą laboratoria bardzo wyspecjalizowane, ale będą mogły zostać wykorzystane przez wszystkich, którzy będą chcieli z nich skorzystać - mówi Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Piotr Pierzchalski.

Prace projektowe powinny potrwać kilka miesięcy i pierwsze wbicie łopaty jest zaplanowane na maj przyszłego roku. Uczelnia stara się pozyskać wszelkie możliwe finanse ze wszelkich możliwych źródeł aby zabezpieczyć pieniądze na inwestycję. Większość jak dotąd pochodzi ze środków własnych Uniwersytetu i tak pierwszy etap pochłonie około 120 milionów złotych.

Uniwersytet Rzeszowski zmieni swoje oblicze! Trwają już prace remontowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE