Zełeński: Chcę rozmawiać bezpośrdnio z Putinem!

i

Autor: Twitter/Wołodymyr Zełenski Prezydent Ukrainy

Ukraina: nie ma prądu w dziesięciu obwodach. Zełeński apeluje o oszczędzanie energii

2022-10-23 8:21

Skala zniszczeń w wyniku dzisiejszych ataków na obiekty energetyczne głównych sieci zachodnich regionów Ukrainy jest porównywalna lub może przewyższać skutki ataku 10-12 października — poinformował ukraiński operator energetycznych sieci przesyłowych Ukrenergo. W dziesięciu obwodach, m. in. w czerkaskim, nie ma prądu.

Nie ma prądu w dziesięciu ukraińskich obwodach. Zełeński apeluje o oszczędzanie energii

Trwa 242. dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Ostatnich kilkanaście godzin było prawdziwą eskalacją ataków – Rosjanie ostrzeliwali cywilne budynki i obiekty energetyczne. Dowództwo Operacyjne "Południe" poinformowało, że zdewastowany został m. in. rurociąg grzewczy, plac zabaw, i samochody. Nie ma ofiar. Radio RMF podało, że w dziesięciu obwodach, np. w czerkaskim, nie ma prądu. Prezydent Ukrainy, Wołodymir Zełeński zaapelował na Facebooku do swoich rodaków o oszczędzanie energii.

The stability of the power industry of our entire state depends on each city and district of Ukraine. Please limit the...Opublikowany przez Володимир Зеленський Sobota, 22 października 2022

Wojna w Ukrainie

Inwazja Rosji na Ukrainę (w Rosji oficjalnie nazywana „wojskową operacją specjalną”) rozpoczęta 24 lutego 2022 roku. Wojna w Ukrainie zapoczątkowana przez Federację Rosyjską stanowi eskalację trwającego od 2014 roku konfliktu zbrojnego. 21 września Putin nakazał częściową mobilizację rosyjskich sił zbrojnych ze skutkiem natychmiastowym, która miała objąć 300 tysięcy osób. Zapowiedział także wsparcie dla przeprowadzenia pseudoreferendów w sprawie przyłączenia czterech okupowanych regionów Ukrainy do Rosji. Od tego czasu wielokrotnie groził Zachodowi użyciem broni jądrowej, a 4 października w obwodzie kaliningradzkim Rosja rozpoczęła ćwiczenia z tak zwaną „bronią apokalipsy”. Chodzi o supertorpedę Posejdon – broń międzykontynentalną uzbrojoną w broń atomową.

Marcin Najman tłumaczy się po porażce: To NIE jest mój koniec!

Znasz przepisy? Zobacz, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy

Pytanie 1 z 12
Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa obejmuje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE