Ewakuacja w Środzie Wielkopolskiej

i

Autor: Pixabay Trzebinia: ewakuowano 120 osób. Znaleziono ponad metrowy niewybuch

Trzebinia: ewakuowano 120 osób. Znaleziono ponad metrowy niewybuch

2022-10-20 10:57

W czwartek, 20 października w Trzebini, w województwie małopolskim na ul. Tadeusza Kościuszki podczas prac ziemnych związanych z kanalizacją odkopano ponad metrowy pocisk z czasów II Wojny Światowej. W pobliżu znajduje się przedszkole i dwie kamienice. Ewakuowano w sumie ponad 120 osób.

W czwartek, 20 października po godzinie 10 służby otrzymały zgłoszenie, że podczas prac ziemnych związanych z kanalizacją w Trzebini na ul. Tadeusza Kościuszki odkopano ponad metrowy pocisk artyleryjski.

W pobliżu niebezpiecznego znaleziska znajduje się Przedszkole Samorządowe nr 1 w Trzebini oraz dwie kamienice. Ewakuowano ponad 120 osób, w tym m.in. 78 dzieci, 30 osób z obsługi administracji przedszkola oraz 17 mieszkańców kamienic.

Na miejsce przybył oficer operacyjny powiatu oraz inne służby. W drodze są saperzy, który mają zabezpieczyć i wywieźć znaleziony niewybuch. Burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk poinformował, że dzieci ewakuowane z przedszkola samorządowego nr 1 przy ul. Kościuszki znalazły bezpieczne schronienie w Trzebińskim Centrum Kultury. Rodzice otrzymali informacje, że mogą stamtąd odebrać swoje pociechy.

Afera taśmowa. Zeznania wspólnika Falenty nie mają wartości? Żukowska: to się nie klei

QUIZ. Te filmy rozbudziły wyobraźnię widzów. Czego brakuje w tytule? Seanse w kinie nie wystarczą!

Pytanie 1 z 10
Jakiego słowa brakuje w tytule filmu F.F. Coppoli: "Czas..."?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE