Trwa Jarmark Wielkanocny! Krakowianie zapłacą więcej za świąteczne produkty

2022-04-11 10:54

Kolorowe pisanki, palmy czy lokalne przysmaki ponownie zawitały na krakowski rynek. Po dwóch latach pandemicznej przerwy powrócił Jarmark Wielkanocny. Jednak inflacja jeszcze nigdy tak mocno nie uderzyła w portfele Krakowian. W ciągu miesiąca średnia cen żywności wzrosła o ponad 2 procent.

Krakowian znów czekają drogie święta. Ceny żywności oraz ozdób wielkanocnych poszły w górę. Przyczyną drożejących produktów jest nie tylko wojna na Ukrainie, ale i próba odbudowy gospodarki po pandemii. Niektórzy mieszkańcy narzekają na wysokie ceny. 

- Ta palma kosztowała 10 złotych za sztukę. To nie jest dużo. W dzisiejszych czasach ceny są takie, a nie inne. Za wyrób własny to jest tak akurat. - U mnie na stoisku babki zaczynają się od sześciu złotych, zajączki nawet i od pięciu. Sięgają 35 złotych za taką dużą babkę piaskową. - Chleb kupiłem za 16 złotych. To tak umiarkowanie. - Ceny są bardzo wysokie. W porównaniu z poprzednimi latami to jest nie do przyjęcia - mówią mieszkańcy. 

Jarmark Wielkanocny potrwa do 18 kwietnia. Wydarzenie zainaugurowało przygotowania krakowian do zbliżających się świąt. Mimo wysokich cen mieszkańcy chętnie odwiedzają kolorowe kramy. 

- W tym roku jest tu pięknie i elegancko. Bardzo nam się to podoba. Ja akurat zaopatrzyłam się w palemkę, no i oglądam, co jest tu jeszcze ciekawego. Jarmark Wielkanocny wprowadza niepowtarzalną atmosferę. Na rynku można poczuć i święta i wiosnę - dodają mieszkańcy. 

W Polsce mamy rekordowy wskaźnik inflacji w XXI wieku. W marcu wyniósł on 10,9 procent.

Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym w Krakowie

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Założymy się, że nie zdobędziesz 8/10? Wchodzisz?

Pytanie 1 z 10
Masakra w Buczy jest porównywana do haniebnej zbrodni z wojny w Jugosławii. Mowa o masakrze w...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE