Budowa linii do Górki Narodowej

i

Autor: Kuba Kusy

Mija rok od rozpoczęcia budowy tramwaju do Górki Narodowej. Prace wkroczą w nowy etap

2021-07-05 16:53

Mija rok od rozpoczęcia budowy linii tramwajowej z Krowodrzy Górki na Górkę Narodową. Pierwszych 12 miesięcy upłynęło wykonawcy pod znakiem wymiany i modernizacji całej infrastruktury podziemnej. Dzięki temu można już rozpocząć zasadnicze prace - budowę torowiska, nowych ulic czy wiaduktów.

Prezydent Jacek Majchrowski wizytując w poniedziałek plac budowy stwierdził, że - choć tego nie widać - to zakres prac jest gigantyczny.

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o postępach prac przy budowie tramwaju do Górki Narodowej:

Jak się rozmawia z wykonawcami, to słychać, że sytuacja  jest zupełnie inna, niż się ma z odzewu ze strony społeczeństwa, które uważa, że się nie robi nic. A tu cała robota "poszła w ziemię" i to olbrzymia praca. Robota idzie "całą gębą", jeśli można tak powiedzieć, to jest prawie 7 kilometrów, olbrzymia inwestycja, największa w Polsce wewnątrz miasta - powiedział. 

Piotr Jurczyk, prezes firmy Intercor tłumaczył, że praca w tak silnie zurbanizowanym terenie nastręcza wykonawcy wielu problemów. 

Każda uliczka, każdy ciąg pieszo-rowerowy to są etapy negocjacji z mieszkańcami, rozmów, wpuszczania nas na parkingi, zamykania kolejnego odcinka chodnika, to coś zupełnie innego, niż mamy w tym momencie robione na drogach ekspresowych czy autostradach, które powstają "w polu" - stwierdził. 

Budowa linii do Górki Narodowej

i

Autor: Kuba Kusy

Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich zapowiedział, że jeszcze w czasie wakacji na kierowców czekają kolejne utrudnienia na ulicy Opolskiej. 

Zakładamy, że utrudnienia będą związane z kolejnym zawężeniem ul. Opolskiej o jeden pas, będzie jeden pas wyjazdowy w kierunku zachodnim jeden pas wjazdowy od strony Katowic - powiedział. 

To nie koniec kłopotów kierowców. Przez pewien czas całkowicie zamknięta ma być również ul. Nad Sudołem. Zgodnie z planem budowa tramwaju na Górkę Narodową ma się zakończyć w grudniu 2022 roku. 

Pędziła audi jak szalona
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE