Trąba powietrzna pod samym Krakowem! Jest nagranie! [WIDEO]

2020-06-30 13:27 NM
Trąba powietrzna przeszła pod Krakowem
Autor: Pixaby Zdjęcie poglądowe

Bardzo niebezpiecznie było wczoraj w Małopolsce. Przez kilka godzin padał intensywnie deszcz, mocno wiało, a w kilku miejscach zanotowano opady gradu. To jednak jeszcze nie wszystko! W Modlnicy pod Krakowem przeszła trąba powietrzna.

Burze w Małopolsce

Nawałnice na południu kraju pojawiły się w godzinach popołudniowych. Właśnie wtedy niebo przykryły ciemne chmury, zaczęło bardzo intensywnie padać oraz silnie wiać. W Niepołomicach spadł grad wielkości piłeczek ping-pongowych. Straży musieli interweniować prawie 300 razy.

Trąba powietrzna pod Krakowem

Gdyby tego było mało, to okazało się, że pod Krakowem przeszła też trąba powietrzna. Nie była ona co prawda, tak imponująca, jak w zagranicznych filmach, ale mogła spowodować niebezpieczeństwo.

O tym, że pod Krakowem wytworzyła się trąba powietrzna, potwierdzają Łowcy Burz Południe.

Po krótkich oględzinach miejsca zdarzenia możemy stwierdzić, że w Modlnicy wystąpiła trąba powietrzna w skali F0 (w skali Fujity wiatr w przedziale 40-70 km/h). Na całe szczęście uszkodzone zostały tylko elementy przydrożne oraz drzewostan (w niewielkim stopniu). Najistotniejszym dowodem jest fakt, że uszkodzenia są ułożone w różnym kierunku (poskręcana trawa, drzewa złamane w różnym kierunku) - czytamy na ich profilu na Facebooku.

Posłuchaj o przyczynach obturacyjnej choroby płuc i sposobach jej leczenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Pogodowa katastrofa w Małopolsce. Tak wyglądało gradobicie pod Krakowem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.