WIADOMOŚCI

To idealne miejsce na jesienny wypad. Widoki jak w Zakopanem, ale dużo taniej! [ZDJĘCIA]

2023-10-01 14:47

Chociaż wakacje już się zakończyły, piękna pogoda w Polsce trwa w najlepsze. Zanim jesień rozpocznie się na dobre, warto skorzystać z ostatnich promieni słonecznych i wybrać się na wypad za miasto. Dla fanów wędrówek po górach mamy propozycję, która pod wieloma względami pobija Zakopane. Niedzica-Zamek to miejsce, w którym znajdziemy góry, las i jezioro, w dodatku będzie znacznie taniej niż na Podhalu.

Niedzica-Zamek to idealny kierunek na jesienny wypad

Wakacje 2023 upłynęły pod znakiem wybitnej pogody, przez co polskie góry przeżywały prawdziwe oblężenie turystów. Zakopane to idealne miejsce na wypoczynek, jednak jeśli pragniemy wybrać się do nieco spokojniejszego miejsca, które będzie znacznie bardziej przyjazne dla portfela, warto obrać nieco inny kierunek. Wyjątkowo prezentuje się pod tym względem Niedzica-Zamek, która zaspokoi potrzeby każdego fana wędrówek po górskich szlakach, w dodatku będzie znacznie bardziej przyjazna dla domowego budżetu.

Niedzica-Zamek to perła Pienin. Jakie atrakcje oferuje?

To wyjątkowe miejsce na mapie Polski położone jest w powiecie nowotarskim, w Pieninach. Niedzica-Zamek to miejscowość, w której znajduje się wiele atrakcji turystycznych, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających turystów. Na jej terenie znajduje się słynne Jezioro Czorsztyńskie, zaś przy granicy z Niedzicą położony jest Zamek Dunajec z XIV wieku. Legenda głosi, że niegdyś rezydowali w nim Inkowie, którzy znaleźli tu schronienie przed prześladowaniami hiszpańskiej inkwizycji. Ponadto znajdziemy tutaj piętrowy spichlerz z murowaną piwnicą z XVIII w., będący jedynym tego typu obiektem w okolicy.

Niedzica-Zamek to miejscowość tańsza niż Zakopane

Ta niezwykła wieś w Pieninach ma wiele do zaoferowania, dodatkowo ceny w niej są znacznie niższe niż w Zakopanem. Poza tym nie jest tak mocno oblegana przez turystów, tak jak polska stolica gór, przez co możemy liczyć w niej na większy spokój i brak kolejek. A jak wyglądają ceny poszczególnych produktów i atrakcji turystycznych? Sprawdźcie poniżej w naszej galerii.

Niedzica-Zamek to idealne miejsce na jesienny wyjazd. Jezioro, góry, lasy, a do tego taniej niż w Zakopanem:

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?
Opuszczona Osada Czorsztyn w Małopolsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE