To, co zrobił Andrzej Duda wprawia w osłupienie! Internauci nie przebierają w słowach komentując

i

Autor: Print Screen/Kancelaria Prezydenta

To, co zrobił Andrzej Duda wprawia w osłupienie! Internauci nie przebierają w słowach komentując

2023-01-05 16:26

W czwartek, 5 grudnia na placu św. Piotra odbyła się ceremonia pogrzebowa papieża-emeryta Benedykta XVI. W Watykanie gościła też polska delegacja na czele z prezydentem i premierem. Jeden szczegół przykuł jednak uwagę internautów, którzy nie szczędzili krytyki Andrzejowi Dudzie.

Pogrzeb Benedykta XVI. Co podzieliło internautów?

W czwartek, 5 grudnia w Watykanie tysiące wiernych stawiło się na ceremonii pogrzebowej emerytowanego papieża, Benedykta XVI. Na placu św. Piotra Josepha Ratzingera żegnały także głowy państw, m.in. prezydent Niemiec, Frank-Walter Steinmeier,  kanclerz RFN Olaf Scholz czy premier Włoch, Giorgia Meloni.

Pod Bazyliką św. Piotra w pogrzebie brali udział także prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Podczas ceremonii Andrzej Duda zdecydował się na gest, którego nie wykonała żadna inna głowa państwa. Prezydent przyklęknął przed trumną Benedykta XVI.

W mediach społecznościowych płynęły tak pochwały, jak i głosy krytyki wobec zachowania prezydenta.

- Czemu na klęczkach? Gdzie jest godność głowy państwa? I skoro jest to wizyta prywatna, to ile zapłacił pan za przejazd i nocleg? – pisał jeden z twitterówiczów.

- Dziękuję, że oddał Pan cześć Papieżowi Benedyktowi XVI klękając przed jego trumną, zrobił Pan to Panie Prezydencie też w imieniu tych, którzy nie mogli tam być, w tym mnie – komentował inny.

- Prezydent jest tam jako głowa państwa i powinien zachowywać się jak reprezentant całego narodu – dodał jeden z internautów.

Napad na bank w Częstochowie

QUIZ. Bohaterowie, którzy przeżyli straszne napady! Pamiętasz te mrożące krew w żyłach sceny? Musisz znać przynajmniej 9!

Pytanie 1 z 12
Kiedy zaatakował ją psychol Artur było prawie pewne, że nie przeżyje. Bohaterkę i jej dzieci uratował szwagier Olek...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE