Tłusty Czwartek 2023: CENY PĄCZKÓW w Biedronce, Lidlu, Auchan. Po ile pączki w Krakowie?

2023-02-16 7:53

Tłusty Czwartek 2023. Ceny pączków w Biedronce, Lidlu, Auchanie. Ile kosztują pączki w Krakowie? Jak wyglądają ceny w lokalnych cukierniach? Gdzie najlepiej kupić pączki w Krakowie na Tłusty Czwartek 2023? Sprawdźcie w naszym materiale.

Tłusty Czwartek 2023. Czym jest? Kiedy w tym roku wypada Tłusty Czwartek?

Tłusty Czwartek 2023 zbliża się wielkimi krokami. Którego dnia w tym roku dokładnie będziemy go świętować? Tłusty Czwartek 2023 będziemy obchodzić 16 lutego. To właśnie ten dzień rozpoczyna ostatnie dni karnawału.

Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek nie powinniśmy odmawiać sobie słodyczy i innych przyjemności. Bowiem, jak mówi stare porzekadło: "Kto w tłusty czwartek nie zje pączków kopy, temu myszy zjedzą pole i będzie miał pustki w stodole." Warto mieć to na uwadze i sięgnąć po 16 lutego po jakiś smakołyk.

Tłusty Czwartek 2023. Gdzie kupić pączki w Krakowie?

W Krakowie pączki oraz inne słodkości można kupić w znanych cukierniach, do których kolejki ustawiają się od samego rana. W niektórych trzeba czekać nawet po kilkadziesiąt minut! Gdzie kupić pączki na Tłusty Czwartek 2023? Gdzie są najlepsze? Więcej przeczytacie w naszym materiale:

Tłusty Czwartek 2023. Gdzie są najlepsze pączki w Krakowie? Gdzie je kupić?

Ceny pączków na Tłusty Czwartek 2023? Ile trzeba zapłacić? Ceny pączków w cukierniach?

Tłusty Czwartek 2023: jakie są ceny pączków? Ile trzeba zapłacić za pączki czy chrust? Postanowiliśmy to sprawdzić! Jeśli chodzi o ceny pączków w cukierniach, to te niestety są wyższe niż w zeszłym roku. Ma to na to wpływ kilka czynników, jak np. wyższe opłaty za prąd czy gaz, które muszą pokrywać właściciele lokali. Jakie więc są ceny pączków na Tłusty Czwartek 2023 w cukierniach? Te różnią się m.in. ze względu na nadzienie. Ceny pączków z marmoladą różaną i lukrem lub pudrem wynoszą 3,49 zł. Za pączka z czekoladą i lukrem zapłacimy 4,49 zł. Natomiast cena pączka z różą czy malinami to już 5,40 zł.

Tłusty Czwartek 2023: ceny pączków w Auchan, Biedronce, Lidlu

Jeśli ktoś szuka nieco tańszej opcji, to może zdecydować się na zakup pączków w dyskontach. Tam może być znacznie taniej. Jakie ceny pączków w Auchan, Biedronce czy Lidlu?

Po ile pączki w Auchan? Za pączka z marmoladą i cukrem pudrem zapłacimy 1,18 zł. Za przysmak bez nadzienia (o dziwo) - 1,19 zł. Za podłużnego pączka z nadzieniem waniliowym zapłacimy 2,99 zł. Pączek z malinami i cukrem pudrem w Auchan kosztuje 1,49 zł. Możemy też kupić zestaw sześciu pączków z marmoladą i cukrem pudrem w cenie 11,80 zł.

W ofercie Auchan są też donaty. Te z nadzieniem truskawkowym kosztują 3,59 zł, czekoladowym 4,29 zł, z cukrem 1,89 zł, a ten nadziewany owocami leśnymi 3,59 zł.

8893 morsów wykąpało się w Bałtyku