Tężnia solankowa nad Zalewem Nowohuckim gotowa! Obok powstała też plaża [ZDJĘCIA]

2020-04-29 8:33

Tężnia solankowa powróciła do Nowej Huty. Już za niedługo będą mogli korzystać z niej mieszkańcy. Czy tężnia ma szansę stać się jedną z największych atrakcji Nowej Huty?

Przypomnijmy, że otwarcie poprzedniej tężni solankowej nie doszło do skutku. Dwa lata została ona doszczętnie spalona na niecałe dwa miesiące przed uruchomieniem. Władze Krakowa od razu zapowiedziały wtedy, że obiekt zostanie odbudowany.

Teraz powraca do krajobrazu Zalewu Nowohuckiego. Obiekt został pięknie odbudowany, a to nie jeszcze nie wszystko! Odświeżono również teren wokół tężni. W ramach Budżetu Obywatelskiego powstała także plaża!

Obecnie solanka leje się całą dobę, by drewno mogło odpowiednio nasiąknąć. Obiekt zostanie jeszcze ogrodzony. Zostanie tam też zamontowany monitoring. Tężnia będzie miała całodobową ochronę.

Tężnia docelowo będzie czynna pomiędzy 7.00, a 20.00.

Apel o odwołanie igrzysk europejskich w Krakowie. Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:
COŚ DOBREGO #14
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE