Testy na koronawirusa w Krakowie. Gdzie można zrobić? Ile kosztują testy na koronawirusa?

2020-10-19 15:03
Testy na koronawirusa w Krakowie. Gdzie można zrobić? Ile kosztują testy na koronawirusa?
Autor: Pixaby

Gdzie w Krakowie można zrobić testy na koronawirusa? Ile one kosztują? Na badania w kierunku podejrzenia występowania COVID-19 może nas skierować nie tylko lekarz. Także sami może się poddać testom na koronawirusa. Jak to zrobić?

Koronawirus w Krakowie i Małopolsce. Kolejne rekordy zakażeń

Zarówno w Małopolsce, jak i w samym Krakowie wciąż notujemy rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem. W poniedziałek, 12 października sanepid poinformował o 691 nowych przypadkach zarażenia COVID-19. Najwięcej znów w Krakowie - 268. Następnie w powiatach: krakowskim - 80, nowotarskim oraz myślenickim - 39, a także tatrzańskim - 33. Zmarła też jedna osoba z naszego regionu, to mieszkaniec powiatu krakowskiego.

Kolejki do Tauron Areny Kraków, która jest jednym z punktów pobierania wymazów w kierunku koronawirusa.

Testy na koronawirusa w Krakowie. Gdzie wykonać?

Na testy, które potwierdzą lub wykluczą koronawirusa, kieruje nas lekarz. To jednak nie jest jedyna opcja. Test na koronawirusa w Krakowie możemy również zrobić na "własną rękę". Wiąże się to jednak z wysokimi kosztami.

W Krakowie płatne testy na koronawirusa wykonują szpitale oraz prywatne laboratoria. Wśród placówek leczniczych wykonuje je np. Szpital Uniwersytecki. Popularnym punktem jest należący do Diagnostyki "Drive&Go-Thru" przy Tauron Arenie, gdzie od kilku dni tworzą się ogromne kolejki. Drugi taki punkt znajduje się przy ul. Życzkowskiego 16. Badania wykonują także m.in. Centrum Medyczne Scanmed oraz Medicover.

Testy na koronawirusa - Kraków. Ile kosztują?

Jeśli chcemy prywatnie wykonać testy na koronawirusa w Krakowie, musimy przygotować trochę gotówki. Jakie są ceny testów na COVID-19?

  • Szpital Uniwersytecki - 400 zł (można także zrobić badanie na występowanie przeciwciał ant COVID-19)
  • Diagnstyka ("Drive&Go-Thru") - 495 zł
  • Sacmed - 480 zł
  • Medicover - 450 zł (badanie na przeciwciała - 120 zł)
Posłuchaj o bólu przy przełykaniu i przyczynach jego powstawania. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE