Marsz Równości w Krakowie

i

Autor: Ula Bienia

Tęczowo w Krakowie! Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

2022-05-22 21:28

"Miłość, równość, akceptacja"! Takie okrzyki można było usłyszeć podczas sobotniego Marszu Równości w Krakowie. Tysiące osób zgromadziło się pod Muzeum Narodowym. W tegorocznym marszu wzięły udział osoby heteroseksualne, homoseksualne czy transpłciowe. Nie zabrakło także rodziców z dziećmi.

Marsz Równości rozpoczął się 21 maja na placu przed Muzeum Narodowym w Krakowie. Tęczowy korowód przeszedł Bulwarami Wiślanymi pod mury Zamku Królewskiego na Wawelu oraz dotarł Rynek Główny.

- Jesteśmy na marszu, żeby celebrować równość, odmienność osób z rozmaitych mniejszości, żeby dobrze się bawić i czuć się sobą. Wspieram całą społeczność LGBT. Chciałam też pokazać córce, że warto wspierać tego typu postawy - mówią naszej reporterce uczestnicy marszu. 

- Równość jest dla nas tym, aby wszyscy mieli równe prawa. Wyrażana jest szacunkiem do drugiego człowieka. To nawet nie jest tolerancja, bo tolerować to możesz laktozę. To po prostu pełna akceptacja - dodają chwilę później. 

Marsz Równości odbył się w Krakowie już po raz osiemnasty. 

Marsz równości w Krakowie

QUIZ: UFO w PRL-u. Lądowanie UFO w Polsce Ludowej. Pamiętacie te zjawiska?

Pytanie 1 z 10
Człowiek, który spotkał kosmitów w Emilcinie był:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE