Teatr Groteska szykuje niezwykły koncert kolęd. Do projektu zaproszono nietypowych gości

2020-12-15 21:48
Artyści zaśpiewali z medykami
Autor: ŁM

Na scenie Teatru Groteska spotkali się artyści z... dyrektorami krakowskich szpitali, aby wspólnie wykonać kolędę. To element niezwykłego koncertu, który jest formą podziękowania dla środowiska medycznego za walkę z koronawirusem.

Do współpracy zostali zaproszeni między innymi: Renata Przemyk, Andrzej Sikorowski, Jacek Wójcicki, czy Marek Piekarczyk. Wśród artystów są też osoby, które przeszły Covid-19. 

- Oprócz podziękowania, chcemy też pomóc w uświadamianiu społeczeństwa. Byłem w bardzo złym stanie, nie zdawałem sobie z tego sprawy, a lekarze mnie uratowali. Chciałbym, żeby podważający istnienie koronawirusa przestali gadać głupoty. Niech lepiej uważają i chronią swoich bliskich. Najgorsze jest właśnie to, że możemy nieświadomi przynieść wirusa do domu, a potem musimy patrzeć na cierpienia najbliższych - mówi Marek Piekarczyk. 

Koncert poza wykonaniami kolęd będzie przeplatany wypowiedziami ozdrowieńców. Będą to między innymi apele o przestrzeganie reżimu sanitarnego czy oddawanie osocza dla chorych na Covid-19.

- Jestem wdzięczny naszemu sąsiadowi, bo pracuje w Szpitalu Specjalistycznym imienia Józefa Dietla, że w tym bardzo trudnym roku, jak na moje długie życie zawodowe chyba nawet najtrudniejszym, wymyślił takie spotkanie - skromne, ale z podłożem pieśni dającej nadzieje - mówi doktor Andrzej Kosiniak-Kamysz.

Koncert Świąteczna Pocztówka będzie dostępny od 23 grudnia na stronie internetowej Teatru Groteska i w mediach społecznościowych.

Kraków znów wypycha auta z centrum. Posłuchaj materiału Kuby Kusego:
Naukowcy z Krakowa jednoczą siły i dołączają do inicjatywy Wolna Nauka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE