Turniej Czterech Skoczni. Żyła drugi, Kubacki trzeci w Oberstdorfie

Autor: PAP/EPA/Anna Szilagyi Turniej Czterech Skoczni. Żyła drugi, Kubacki trzeci w Oberstdorfie

TCS 2022/2023: Granerud zwycięzcą w Oberstdorfie. Podium jednak jest biało-czerwone

2022-12-29 19:59

Dwaj biało-czerwoni skoczkowie znaleźli się na podium w Oberstdorfie . Piotr Żyła zajął drugie, a Dawid Kubacki trzecie miejsce w konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, któy skoczył na 139 metrów.

TCS 2022/2023: sukces polskich skoczków

Granerud był bezkonkurencyjny. Żyłę wyprzedził aż o 13,4 pkt. Kubacki do zwycięzcy stracił 17,5 pkt. Tak samo pierwsza trójka wyglądała już po pierwszej serii. Kamil Stoch zajął dziewiąte miejsce, a Paweł Wąsek 19. Po pierwszej serii odpadli 48. Stefan Hula i 49. Jan Habdas. Kolejna odsłona TCS już 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje.

- Fajnie. Jestem bardzo zadowolony. Dziś byłem najlepiej mentalnie przygotowany w całym sezonie. U mnie mentalność jest podstawą. Tu mogę zrobić wszystko. Z tego jestem najbardziej zadowolony. Byłem w swoim świecie. Przy lądowaniu trochę odjeżdżała mi narta. Tak widziałem w powtórce. Noga poszła full ogień. Dałem z siebie ile mogłem. Dla mnie najbardziej istotne jest, że był ogień. Więcej nie mogłem dziś wykrzesać - powiedział Piotr Żyła.

TCS 2022/2023: Dawid Kubacki i Piotr Żyła

Dawid Kubacki po raz 30. stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na koncie ma dziewięć zwycięstw. Zatriumfował również na konkursie inaugurującym 71. edycję Turnieju Czterech Skoczni. Piotr Żyła natomiast po raz 22. stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. W tym sezonie ten duet wspólnie stał już na podium 17 grudnia w Engelbergu, ale wówczas Kubacki był drugi, a Żyła trzeci. Czterokrotnie zdarzyło się, że biało-czerwoni uplasowali się na dwóch najwyższych lokatach; ostatnio w marcu 2018 roku w norweskim Lillehammer, gdy triumfował Kamil Stoch przed Kubackim.