Śmiertelny wypadek Polaka na Kołowym Szczycie. Ratownicy TOPR odnaleźli zwłoki taternika

i

Autor: Wikipedia

z regionu

Utknęli na szczycie i przetrwali noc w ekstremalnych warunkach. Na pomoc ruszył TOPR!

2023-03-27 12:53

Dwóch taterników po wspinaczce na ścianie Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego w niedzielę wieczorem utknęło w okolicach szczytu. Spędzili tam noc i zeszli w poniedziałek na stronę słowacką – poinformował ratownik dyżurny TOPR.

Taternicy utknęli na Mięguszowieckim Szczycie. Przetrwali tam noc

O kłopotach wspinacze powiadomili ratowników TOPR w niedzielę ok. godz. 22. Poszkodowani taternicy przetrwali noc w okolicy szczytu, mając telefoniczny kontakt z centralą TOPR w Zakopanem. Na pomoc, w bardzo trudnych warunkach wyruszyli górscy ratownicy, również ze Słowacji.

Tuż po południu do centrali TOPR dotarła wiadomość od słowackich ratowników, że dwóch poszkodowanych taterników zeszło na słowacką stronę i przy Wielkim Hińczowym Stawie spotkali się z ratownikami Horskiej Służby.

Są cali i zdrowi, schodzą na dół do Popradzkiego Stawu. Ratownicy TOPR wycofują się z Wielkiej Galerii Cubryńskiej w kierunku schroniska nad Morskim Okiem – przekazał dyżurny TOPR.

Równolegle ratownicy prowadzą kolejną akcję w rejonie Przełęczy Liliowe, gdzie w śnieżnej zamieci utknęła dwójka turystów.

W poniedziałek w Tatrach wróciła zima – pada śnieg, a temperatura na szczytach spadła poniżej zera. W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Po słowackiej stronie jest lawinowa trójka.

Północ Krakowa TONIE w śmieciach. Dzikie wysypisko, a obok las i... kościół

Dworzec Główny czy Teatr Słowackiego? Afera w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE