Takiej wystawy jeszcze nie widziałeś! "Najdroższe Obrazy Świata" w Centrum Serenada!

2020-11-02 7:30 Artykuł Sponsorowany
Najdroższe Obrazy Świata w Centrum Serenada
Autor: materiały partnera

Czymże byłaby sztuka bez kontrowersji? Kimże byliby artyści bez swoich historii? Jedni zapomniani przez lata, drudzy cieszący się uznaniem za życia. Niezależnie od tego jak potoczyły się losy wielkich malarzy, ich dzieła sztuki od lat uznawane są za mistrzowskie, a co za tym idzie niezwykle cenne…

O tym jak bajońskie sumy warte są prace takich artystów jak Leonardo da Vinci, Pablo Picasso czy Gustav Klimt, można się będzie dowiedzieć już od 27 października, odwiedzając wystawę "Najdroższych Obrazów Świata" w Centrum Serenada. Ich łączną wartość szacuje się na 2,6 mld zł, a oryginały znajdują się w licznych muzeach, prywatnych rezydencjach, na jachtach szejków i w pałacach.

Najdroższe Obrazy Świata w Centrum Serenada
Autor: materiały partnera

Wystawa przeznaczona jest zarówno dla miłośników sztuki, jak również osób, chcących dowiedzieć się więcej o obrazach, które wstrząsnęły światem aukcji. Ekspozycji towarzyszyć będą punkty informacyjne, z których można się będzie dowiedzieć kim był twórca dzieła, co zainspirowało go do jego stworzenia, w jakiej technice zostało ono wykonane i także jakie były jego dalsze losy.

Wszystkie reprodukcje zostały wykonane tą samą techniką co oryginały, w skali 1:1. W zbiorze znalazły się m.in. dzieła malarzy takich jak Mark Rothko, Leonardo da Vinci, Gustav Klimt, Jasper Johns, Paul Cezanne, Francis Bacon, Andy Warhol, Jackson Pollock, Willem de Kooning, Pierre Auguste Renoir, Pablo Picasso i innych.

Najdroższe Obrazy Świata w Centrum Serenada
Autor: materiały partnera

- To bardzo ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu, zarówno ze względu na jesienną aurę jak również aktualną sytuację. W Serenadzie widać osoby dezynfekujące powierzchnie, a obsługa centrum zwraca uwagę na noszenie maseczek. Dzięki temu czuję się bezpiecznie i chętnie zabiorę rodzinę na spotkanie ze sztuką - mówi jedna z klientek Centrum Serenada.

Bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających było w Serenadzie stawiane zawsze na pierwszym miejscu. Właśnie dlatego wystawa zlokalizowana jest na Placu Spotkań, gdzie szeroka przestrzeń umożliwia zachowanie bezpiecznych odległości, wszystkie elementy są regularnie dezynfekowane, a nowoczesna wentylacja pozwala na ciągłą wymianę powietrza.

Wystawę podziwiać można w terminie od 27 października do 23 listopada 2020 r. Wstęp wolny! Czy prezentowane obrazy są warte swojej ceny? Warto przekonać się samemu!

Serenada to nowoczesne centrum handlowe o powierzchni 42 tys. m2. Ten atrakcyjny architektonicznie budynek wraz ze 17 najemcami uzupełnia i poszerza ofertę cieszącej się dużym powodzeniem mieszkańców tej części Krakowa strefy handlowo-rozrywkowej. Od wielu lat działają w tej strefie i skupiają licznych zadowolonych klientów: centrum handlowe Krokus wraz z hipermarketem Auchan, Multikino, market budowlany OBI oraz największy w Polsce park wodny. Serenada mieści łącznie 170 lokali handlowo-usługowych.

Najdroższe Obrazy Świata w Centrum Serenada
Autor: materiały partnera

Centrum Serenada

al. Gen. T. Bora-Komorowskiego 41

31-876 Kraków

Artykuł Sponsorowany