Dziki

i

Autor: Pexels/screen FB "Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK" Stado dzików wybrało się na poranny spacer na osiedlu Piastów

Takie rzeczy tylko w Krakowie! Stado dzików wybrało się na poranny spacer na osiedlu Piastów [WIDEO]

2022-08-10 10:53

W środę, 10 sierpnia rano krakowianie spieszący się do pracy mogli przeżyć niemałe zdziwienie. W rejonie pętli tramwajowej na osiedlu Piastów w dzielnicy Mistrzejowice przechadzało się stado dzików. Jak wiadomo, Kraków ma coraz większy problem z dzikami. Pojawiają się one w kolejnych rejonach miasta. Zobaczcie wideo z „dzikiego” spaceru!

Dziki pojawiają się w kolejnych dzielnicach Krakowa

Stada dzików regularnie pojawiają się w Krakowie. Ostatnio nagminnie na osiedlu Podwawelskim. Tamtejsza spółdzielnia postanowiła walczyć z nimi za pomocą specjalnego preparatu, którym psikane są m.in. kosze na śmieci. Zwierzęta wcale nie boją się ludzi, podchodzą bardzo blisko tarasów i ogródków. W środę, 10 sierpnia w okolicach pętli tramwajowej na osiedlu Piastów harcowało wesołe stadko. Około 9 osobników przebiegało przez jezdnię i grasowało na trawnikach.

Co zrobić, gdy zobaczymy dzika w mieście?

Jeśli zauważymy dzika, który jest niedaleko nas, nie powinniśmy wykonywać gwałtownych ruchów, lecz spokojnie się oddalić. Jeśli dzik nas dostrzeże najlepszym wyjściem jest stanąć w bezruchu. Ucieczka może sprowokować zwierzę do ataku. Jeśli zobaczyliśmy dziki w mieście, powinniśmy od razu poinformować Straż Miejską – tel. 986.

Policyjny pościg za naćpanym motocyklistą

Jak dobrze znasz kultowe horrory? QUIZ dla prawdziwych miłośników grozy

Pytanie 1 z 8
Którego z tych horrorów nie nakręcił Wes Craven?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE