Ten kraj oferuje ponad 3000 złotych, jeśli wybierzesz go na wakacje

i

Autor: Pixabay

Podróże

Ten kraj dopłaci ci do wakacji. Można dostać prawie 3 tysiące złotych

2023-03-31 15:45

Państwa i organizacje wymyślają coraz nowsze sposoby na to, aby każdego roku przyciągnąć jak największą rzeszę turystów. Nie inaczej jest tym razem. Jeden z azjatyckich krajów postanowił… dopłacić turystom, którzy obiorą go na wakacyjny kurs. O jakie państwo chodzi? Sprawdźcie w naszym materiale.

Który kraj chciałby dopłacić turystom?

Niemal cały świat w ostatnich, długich miesiącach musi zmagać się z trwającym kryzysem gospodarczym. Pandemia COVID-19 czy wojna w Ukrainie to tylko niektóre z powodów szalejącej inflacji. Wzrost cen naturalnie powoduje oszczędności nie tylko w sektorze gospodarczym, ale i w branży turystycznej, która zmaga się m.in. z rosnącymi cenami biletów lotniczych. Niektóre kraje wybrały nietypowe sposoby na zachęcenie turystów do wakacyjnych podróży. Jednym z tych państw jest Tajwan. Jak podaje „CNN”, władze w Tajpej podjęły decyzję o… dopłaceniu turystom do wakacji.

Premier Tajwanu ogłosił w lutym, że rząd w tym roku planuje przyciągnąć na wyspę sześć milionów turystów. Z kolei w 2024 roku Tajwan miałoby odwiedzić już dwa razy więcej osób.

„CNN” informuje, że Tajwan postanowił zaoferować 5 tys. dolarów tajwańskich, czyli ok. 780 zł dla pierwszych pół miliona indywidualnych turystów. Jeśli to nie jest wystarczająco zachęcająca oferta, to rząd w Tajpej ma dla was inną propozycję. Władze postanowiły zaoferować 20 tys. dolarów tajwańskich, czyli prawie 3 tys. złotych dla pierwszych 90 tys. grup rodzinnych, które chciałyby zwiedzić wyspę.

Dlaczego Tajwan chciałby dofinansować turystów?

Oczywiście powodem nietypowej oferty nie jest nadprogramowe bogactwo, choć warto przypomnieć, że Tajwan należy do grona najbardziej rozwiniętych państw świata. PKB per capita wynosi tam ponad 32 tys. dolarów na osobę. Dla porównania, w Polsce wynosi ono ponad 17 tys. dolarów.

Problemem jest m.in. pandemia COVID-19, która w znacznym stopniu ograniczyła napływ turystów na wyspę. W ubiegłym roku przybyło na nią 900 tys. gości. Dla porównania – w 2019 roku na Tajwanie odnotowano rekordową liczbę prawie 12 milionów turystów.

Po wypłacie środków goście mogliby przeznaczyć je m.in. na wyżywienie, wycieczki oraz oczywiście zakwaterowanie.

Tańczące z Prmocjami 30.03

QUIZ. Rozpoznasz serial po kultowym tekście? Arcytrudny test tylko dla fanów!

Pytanie 1 z 13
Kto to powiedział: "Każdy, absolutnie każdy, dzień jest jak podarunek i należy tak żyć, jakby każdy dzień był ostatnim"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE