Szkolne iwnestycje Krakowa w cieniu pandemii. Czy we wrześniu dzieci wrócą do szkół?

2020-06-24 15:09 Kuba Paduch, Radio ESKA
Szkolne iwnestycje Krakowa w cieniu pandemii. Czy we wrześniu dzieci wrócą do szkół?
Autor: Zarząd Inwestycji Miejskich Tak prezentuje się niemal gotowa szkoła przy osiedlu Gotyk.

Co mają wspólnego krakowskie Kliny, Dębniki i osiedle Gotyk? We wszystkich tych miejscach miasto Kraków prowadzi obecnie inwestycje związane z oświatą. Na klinach i przy Gotyku powstają nowe szkoły a na Dębnikach trwa rozbudowa już istniejących.

Kraków poważnie inwestuje w oświatę mimo pandemii. Na ukończeniu jest budowa nowej szkoły przy osiedlu Gotyk, w przyszłym roku zakończy się budowa drugiej szkoły na Klinach. Ta pierwsza pomieści w swoich murach nawet 500 uczniów. Nowoczesny kompleks szkolno-przedszkolny ma na dachu 100 paneli słonecznych i pełne zaplecze dydaktyczne.

To jest dosyć kameralny budynek dla pięciuset uczniów i przedszkolaków wyposażony w dość pokaźną salę gimnastyczną. Ta część szkolna jest nieco odseparowana od przedszkolnej po to, aby dzieci sobie nie przeszkadzały. Jest stołówka, zaplecze kuchenne, są sale tematyczne, będzie też boisko - mówi Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Szkoła na Klinach będzie nieco większa - na 600 uczniów, ale na tym szkolne inwestycje Krakowa się nie kończą.

Dwie inwestycje na Dębnikach, rozbudowa Szkoły Podstawowej numer 53 przy ulicy Skośnej i rozbudowa przy ulicy Skotnickiej z kolei Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, też powiększenie o pomieszczenia dydaktyczne - mówi dyrektorka miejskiego wydziału edukacji Ewa Całus.

Oprócz tego, realizowane przez miasto inwestycje rozbudowy szkół przy ulicach Kaczorówka i Kuszyńskiej wiążą się z wyższą liczbą sal lekcyjnych. To przełoży się na możliwość otwarcia większej liczby oddziałów w tych placówkach.

Lekcje w szkole przy osiedlu Gotyk planowo mają ruszyć we wrześniu. Placówka jest już po rekrutacji uczniów choć wciąż prowadzi nabór nauczycieli. Wszystko to jednak wciąż jest pod znakiem zapytania wobec koronawirusa i związanego z nim braku pewności czy dzieciaki w ogóle we wrześniu wrócą do szkół.

Dziecko wypadło z auta w Tarnowskich Górach. Jak do tego doszło?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.