Nieoczekiwany problem podczas szczepień w Krakowie. Lekarze otrzymali za krótkie igły!

2021-01-04 19:20
szczepionka pfizer
Autor: Facebook/Jarosław Wieczorek

Już ponad 1500 pracowników krakowskich szpitali zostało zaszczepionych przeciw COVID-19. W poniedziałek, 4 stycznia rozpoczęła się kolejna tura szczepień w krakowskich placówkach medycznych. Tylko do szpitala imienia Żeromskiego w tym tygodniu trafi ponad 800 dawek szczepionki. W placówce pojawił się jednak niespodziewane problem. Lekarze otrzymali... za krótkie igły.

Jak podkreśla dyrektor szpitala im. S. Żeromskiego za krótkie igły nie są problemem podczas szczepienia pracowników, ale mogą powodować "określone reakcje bólowe".

- Choć liczba ta cieszy, to sama współpraca z Agencją Rezerw Materiałowych wymaga jeszcze dotarcia. Nie jestem wstanie zrozumieć dlaczego dostajemy igły o długości 16 mm, ponieważ one powodują określone reakcje bólowe u pacjentów. We własnym zakresie zamieniamy igły na dłuższe. Zycie byłoby łatwiejsze gdybyśmy dostawali to, co powinniśmy dostać - mówi doktor Jerzy Friediger, dyrektor szpitala imienia Żeromskiego. 

Krakowskie morsy

W tym tygodniu szczepienia rozpoczęły się w dwóch nowych krakowskich placówkach - szpitalach Narutowicza i Dietla.

- Na początek otrzymaliśmy 90 dawek szczepionki, co pozwoli na zaszczepienie tylko części chętnego personelu. To będzie się odbywało sukcesywnie, bo mamy chętnych około 400 osób. Trwa cała logistyka, a też nie możemy pozwolić by cokolwiek się zmarnowało. To też jest dla nas test organizacyjny. Po pierwszym dniu możemy powiedzieć, że cała ta procedura przebiega sprawnie - mówi doktor Marcin Mikos, zastępca dyrektora szpitala imienia Józefa Dietla.

Przedstawiciele krakowskich szpitali podkreślają, że u pracowników, którzy otrzymali już szczepionkę nie występują niepożądane objawy.

Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Zapisy na szczepienia spoza priorytetowych grup mają ruszyć po 15 stycznia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Kolejna tura szczepień na Covid19 w Krakowie. Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE