Szczepienia przeciwko COVID-19 w Krakowie i Małopolsce. Gdzie się zaszczepić? [MAPA PUNKTÓW]

2021-01-22 8:01
Gdzie w Krakowie można zaszczepić się przeciwko COVID-19?
Autor: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie Gdzie w Krakowie można zaszczepić się przeciwko COVID-19?

Gdzie w Krakowie można zaszczepić się przeciw COVID-19? Ministerstwo Zdrowia opublikowało już listę punktów oraz specjalną mapę. Dzięki niej dowiemy się, gdzie w Krakowie oraz Małopolsce zaszczepimy się na koronawirusa. Punktów w Krakowie i Małopolsce jest prawie 500. Gdzie dokładnie znajdują się punkty do szczepień przeciwko COVID-19? Sprawdźcie w naszym materiale.

Spis treści

 1. Szczepionka przeciw COVID-19 - powstała mapa punktów szczepień
 2. Gdzie w Krakowie można zaszczepić się przeciw COVID-19?
 3. Gdzie w Krakowie i Małopolsce zaszczepimy się przeciwko COVID-19?
 4. Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19?
 5. Etapy szczepień przeciwko COVID-19

Szczepionka przeciw COVID-19 - powstała mapa punktów szczepień

Gdzie można zaszczepić się przeciw COVID-19? Pierwsze szczepionki pojawiły się w Polsce tuż po Świętach Bożego Narodzenia. Obecnie poddawana im jest tzw. grupa "0" czyli np. medycy. W Krakowie na początku zaszczepić się przeciwko COVID-19 można było m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim czy w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego. Wszystkie działania przebiegają bez niepożądanych objawów.

Do tej pory w stolicy Małopolski zaszczepionych zostało już ponad 1500 pracowników szpitali. W poniedziałek, 4 stycznia rozpoczęła się kolejna tura szczepień. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

W krakowskich szpitalach ruszyła kolejna tura szczepień przeciwko COVID-19

Kontrowersje wokół szczepień. Artyści poza kolejnością

Gdzie w Krakowie można zaszczepić się przeciw COVID-19?

Od 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób spoza priorytetowych grup. W sieci pojawiła się też już mapa placówek, która pokazuje, gdzie będzie można to zrobić. Gdzie w Krakowie zaszczepimy się przeciwko COVID-19? Sprawdźcie poniżej.

Gdzie w Krakowie i Małopolsce zaszczepimy się przeciwko COVID-19?

Tylko w samym Krakowie mamy ponad 100 punktów, w którym można zaszczepić się przeciwko COVID-19. W Małopolsce jest ich w sumie 492. To np. Szpital "Ujastek", Szpital im. Ludwika Rydygiera, czy Szpital im. Jana Pawła II. Oprócz tego są też liczne przychodnie. Pełną listę miejsce w Krakowie, gdzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 znajdziecie TUTAJ.

Listę miejsce, gdzie w Małopolsce można zaszczepić się przeciwko COVID-19, znajdziecie natomiast TUTAJ.

Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19?

Aby zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19 trzeba wykonać następujące czynności:

 1. Rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
 2. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
 3. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
 4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

Etapy szczepień przeciwko COVID-19

Obecnie szczepione są osoby z grupy 0. W kolejnych etapach szczepieni będą:

 • etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
 • etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
 • etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Gwara góralska. Czy potrafisz dogadać się z Góralem?

Pytanie 1 z 15
Popularne dutki, to nic innego niż:
Prawie 500 punktów szczepień przeciw COVID-19 w Małopolsce. Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE