Sylwestrowy NAJAZD na Zakopane! Tysiące ludzi, korki i utrudnienia! Szykuje się ARMAGEDON [ZDJĘCIA]

2021-12-29 12:17

Szykuje się sylwestrowy najazd turystów na Zakopane. Tysiące osób chce przywitać Nowy Rok pod Tatrami. Kwatery w większości są już pozajmowane. Spore utrudnienia spowoduje też sylwestrowy koncert. Miasto już przygotowało objazdy.

Sylwestrowy NAJAZD na Zakopane! Tysiące ludzi, korki i utrudnienia! Szykuje się ARMAGEDON

Ten trend pozostaje niezmienny od lat. Jak co roku Zakopane zapełni się turystami, którzy Sylwestra chcą spędzić na Podhalu. Do stolicy Tatr zjadą tysiące ludzi. Tłoczno było już w świąteczny weekend. Teraz zapowiada się powtórka. Kwatery w większości są już pozajmowane.

Wszystko wskazuje na to, że Sylwester w Zakopanem, jak co roku będzie cieszyć się dużą popularnością. Już w tej chwili większość grafików jest wypełnionych, albo wypełnionych w dużej części. Zainteresowanie jest bardzo duże - mówi Emilia Glista współpracująca z hotelami i pensjonatami w górach z pozyskiwaniu klientów.

Potrącił kobietę na przejściu w Kołobrzegu. Policja szuka świadków

Właściciele hoteli podkreślają jednak, że w poprzednich latach turyści rezerwowali dłuższe, kilkudniowe pobyty. W tym roku są to raczej tylko weekendowe.

Obiekty renomowane, obiekty o dużej historii z rozpoznawalną marką są pełne w 100 proc. i tam właściwie są komisje kolejkowe - Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Do Zakopanego z pewnością przyciągnie też "Sylwester Marzeń z Dwójką". Impreza odbędzie się na Górnej Równie Krupowej. Władze miasta opublikowały specjalny wpis, który dotyczy imprezy masowej. Znajdziemy w nim nie tylko regulamin wydarzenia, ale również informacje o zamknięciu dróg oraz objazdach. Można go znaleźć TUTAJ.

Gwiazdami zakopiańskiego Sylwestra będą: Maryla Rodowicz, Zenon Martyniuk, Roxie Węgiel, Sławomir, Thomas Anders, Boys, Daria, Piękni i Młodzi, Rafał Brzozowski, Karolina Stanisławczyk, Weekend, The Music From ABBA - Arrival From Sweden, Mig, Kuba Szmajkowski, Francesco Monte, Milano, Odessa Band, Defis, Classic, Baciary, Playboys oraz Senhit. Na zakopiańskiej scenie zaśpiewają także Maja Hyży, Piotr Kupicha oraz Stanisław Karpiel-Bułecka. Gwiazdą Sylwestra Marzeń ma być także Julio Iglesias Junior - syn hiszpańskiej megagwiazdy Julio Iglesiasa.

Władze Zakopanego zachęcają do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania. Po mieście warto poruszać się pieszo lub komunikacją miejską. Ta będzie funkcjonowała zgodnie z rozkładem, ale zostanie zmieniona trasa przejazdu autobusów.

Osoby, które po koncercie sylwestrowym zdecydują się powrócić do domów, będą mogły skorzystać ze specjalnie podstawionych pociągów. Uruchomione zostaną dodatkowe tabory. Rozkład jazdy dostępny jest TUTAJ.