Sylwester Marzeń z TVP

i

Autor: PAP/Łukasz Gągulski Podczas Sylwestra Marzeń 2022/2023 w powiecie tatrzańskim doszło do blisko stu interwencji policji

Sylwester Marzeń z TVP. Policja interweniowała blisko sto razy w powiecie tatrzańskim

2023-01-01 10:20

Mieszkańcy Zakopanego oraz widzowie TVP po raz kolejny przywitali Nowy Rok z Sylwestrem Marzeń. Podczas imprezy na Równi Krupowej bawiło się około 65 tysięcy osób. Tam małopolscy policjanci nie odnotowali większych incydentów. Jednak w rejonie Krupówek i na obrzeżach Zakopanego mundurowi mieli pełne ręce roboty. Wzięli oni udział w blisko stu interwencjach.

Sylwester Marzeń 2022/2023. W powiecie tatrzańskim doszło do około stu incydentów

Pożegnanie 2022 roku z Sylwestrem Marzeń TVP przyciągnęło na zakopiańską Równię Krupową około 65 tysięcy osób. Od początku imprezy w Zakopanem prowadzona była operacja policyjna SYLWESTER 2022, w którą zostało zaangażowanych prawie 300 mundurowych z województwa małopolskiego. W utrzymaniu porządku pomagało im blisko 400 pracowników ochrony, strażacy z PSP i OPS, funkcjonariusze straży granicznej i straży ochrony kolei oraz strażnicy miejscy. Policjanci nie odnotowali pod sceną większych zdarzeń z udziałem sylwestrowiczów.

– W kulminacyjnym momencie przed sceną znajdował się komplet widzów, to jest 30 tys. osób, natomiast w pobliżu na Równi Krupowej dodatkowo bawiło się blisko 35 tys. osób. Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Natomiast poza imprezą, w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy przesadzili z ilością spożytego alkoholu – relacjonował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Do wysypu incydentów doszło około godziny 1:00. Wcześniej jednak, zaraz po północy, policjanci interweniowali w związku z odpalaniem fajerwerków, co w Zakopanem, na ulicach czy placach publicznych, jest objęte zakazem. Łącznie w powiecie tatrzańskim, pomiędzy godziną 18:00 a 3:00 funkcjonariusze odnotowali 92 zdarzenia. Ponadto mundurowi pomagali turystom w znalezieniu miejsca zakwaterowania, a niektórych sylwestrowiczów zatrzymywali do wytrzeźwienia.

– Odnotowaliśmy drobne kradzieże, jak również zagubienia rzeczy osobistych i dokumentów. Zatrzymano kilka osób do wyjaśnienia spraw kryminalnych, w tym jednego poszukiwanego. Doszło do potrącenia pieszego. Mnóstwo pracy mieli również ratownicy medyczni, którzy pomagali rannym osobom, ale i takim, którzy sami doprowadzili się do stanu zagrażającego ich zdrowiu i życiu – podsumował rzecznik zakopiańskiej policji.

Policjanci interweniowali w powiecie tatrzańskim jeszcze we wczesnych godzinach porannych. Główną ich przyczyną byli pijani i agresywni sylwestrowicze wszczynający awantury w centrum Zakopanego. Do podobnych incydentów dochodziło również w innych miejscowościach powiatu tatrzańskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ PRL: Kultowy Sylwester i Nowy Rok w PRL-u! Pamiętasz te zabawy?

Pytanie 1 z 10
Jedną z sylwestrowych atrakcji było w PRL domowej roboty:
Sylwester Marzeń. Zenek Martyniuk pali ostatniego papierosa przed występem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE