Będzie protest przeciwko wystawianiu mandatów. Uczestnicy spotkają się na Rynku Głównym

2021-01-20 8:08
Rynek Kraków
Autor: Pixaby

W Krakowie zapowiada się kolejna manifestacja. Tym razem chodzi o "Święto nieprzyjmowania mandatów". Protestujący spotkają się na Rynku Głównym w środę, 20 stycznia. O co dokładnie chodzi?

"Święto nieprzyjmowania mandatów" w Krakowie. O co chodzi?

Po Strajkach Kobiet i protestach antycovidowych przeszedł czas na kolejne manifestacje. Tym razem chodzi o "Święto nieprzyjmowania mandatów". Jego uczestnicy sprzeciwiają się projektowi ustawy Wina+. Ten zakłada, że nie będzie można odmówić przyjęcia mandatu. Kara zostanie wystawiona, a nam pozostanie walka sądowa.

Tym samym władza zamierza odebrać nam, osobom zaangażowanym społecznie, głos, bo do tej pory policja przegrywała prawie wszystkie sprawy o nieprzyjęte mandaty w czasie strajków. To prawo dotknie jednak nie tylko protestujących, policja będzie organem stanowiącym i jednocześnie wykonującym prawo w każdej sprawie, bez konieczności przedstawienia jakichkolwiek dowodów - czytamy w poście wydarzenia w mediach społecznościowych.

"Święto nieprzyjmowania mandatów" w Krakowie. Gdzie i o której spotkają się protestujący?

Protestujący spotkają się w środę, 20 stycznia o godzinie 18.00 na Rynku Głównym pod Ratuszem.

Nie pozwólmy im zamknąć nam ust, spotkajmy się wspólnie na rynku Krakowskim, korzystając z prawa do wolności zgromadzeń i jeżeli będzie trzeba również z prawa do nieprzyjmowania mandatu - czytamy dalej w poście.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Zamieszkał w mongolskiej jurcie na terenie Politechniki Krakowskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE